רג'וב: "נתניהו הורג כל סיכוי למדינה פלסטינית"

בריאיון ל"פגוש את העיתונות" תקף בכיר הרשות ג'יבריל רג'וב את התנהלות רה"מ על רקע כוונתו להכריז על מכרזים לבנייה בשטחים. "מה משמעות בניית 1,400 יחידות דיור", תהה רג'וב. "נתניהו רוצה שתקום פה מדינה אחת". עם זאת הבהיר: "אני מקווה ששנת 2014 תהיה שנת סיום הסכסוך, הצד הפלסטיני לא יוביל שוב לשפיכות דמים"

"נתניהו הורג כל סיכוי למדינה פלסטינית" - כך אמר הערב (שבת) בכיר הרשות הפלסטינית ג'יבריל רג'וב בריאיון ל"פגוש את העיתונות". יחד עם זאת ועל רקע רצף אירועי הטרור בתקופה האחרונה, טען רג'וב כי פניהם של הפלסטינים לא לאלימות. "הצד הפלסטיני לא יוביל שוב לשפיכות דמים", הדגיש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רג'וב מתח ביקורת על ההכרזה הצפויה של ראש הממשלה נתניהו על מכרזים לבניית מאות יחידות דיור בשטחים. "מה המשמעות של בניית 1,400 דירות בשטחים הפלסטינים?", תהה. "תבינו באיזה מצב אתם נמצאים. ראש הממשלה שלכם רוצה שתקום פה מדינה אחת עם שתי מערכות שלטוניות. מערכת ללבנים ומערכת לשחורים. תפסיקו לקרוא לנו יהודה ושומרון ותתחילו לקרוא לנו מדינה פלסטינית".

רג'וב דחה את הטענות של גורמים בישראל, שלפיהן יו"ר הרשות לא מהווה פרטנר אמיתי לשלום. "יש פה הזדמנות לחתום על הסכם עם אבו מאזן", הדגיש. "אני מקווה ששנת 2014 תהיה שנת סיום הסכסוך ההיסטורי. הצד הפלסטיני לא יוביל את העם הפלסטיני למגרש של שפיכת דמים ואלימות".

בנוגע למתווה האמריקני לסידורי הביטחון בבקעת הירדן, הביע רג'וב את התנגדותו הנחרצת לנוכחות ישראלית בשטח. "בשביל מה להישאר בבקעת הירדן?", שאל רג'וב. "אנחנו שכנים או אויבים? אם אנחנו שכנים נעשה סידורי ביטחון ביחד עם האמריקנים והירדנים. אין מקום לצד הישראלי להישאר שם. בקעת הירדן היא בכלל פרויקט חקלאי ואין קשר לביטחון שם".