הפגנה מול בית רה"מ נגד שחרור המחבלים: "החלטה מתנשאת"

בני משפחות שכולות, שיקיריהן נרצחו בפיגועים, מחו בירושלים נגד השחרור הצפוי השבוע של 26 אסירים פלסטינים. הם הדליקו נרות נשמה והקרינו סרטים שבהם הם מדברים על קורבנות הטרור. "ההחלטה הזאת מבזה אותנו, יש לעצור את המהלך", אמרה גיסתה של השרה לבנת

"תתביישו" (חשד: עמית מכטינגר נהגה בשכרות)

עשרות מפגינים ובהם בני משפחות שכולות, שיקיריהם נרצחו בידי מחבלים פלסטינים, מחו הערב (ש') מול בית ראש הממשלה נתניהו על השחרור הצפוי של 26 אסירים פלסטינים בתחילת השבוע הקרוב, במסגרת הפעימה השלישית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המפגינים הקרינו על מסך גדול שהוצב במקום סרטים שבהם נראו משפחות שכולות מדברות על יקיריהן. הם נשאו שלטים, שעליהם נכתב בין היתר: "סר הביטחון שחררת רוצחים" עם תמונתו של משה (בוגי יעלון) ו"ראש הממשלה, לא מנהיג שקרן", עם תמונת נתניהו.

בין המפגינים הייתה גם גיסתה של השרה לימור לבנת, רבקה לבנת, שבנה בן יוסף לבנת נרצח בקבר יוסף בשכם באפריל 2011 בידי שוטרים פלסטינים. "ההחלטה הזאת מבזה אותנו", אמרה. "זו החלטה מתנשאת ויש לעצור את המהלך".

נרות נשמה ושלטי מחאה, ההפגנה הערב (יוסי זילברמן, חדשות 2)

"האמנו שנתניהו ינהג אחרת"

ח"כ אורית סטרוק מהבית היהודי הגיעה גם היא כדי להביע תמיכה במפגינים ואמרה: "הדבר הזה כואב מאוד. זה פשוט אבסורד ואני לא מבינה למה קושרים את הבנייה ביהודה ושומרון עם שחרור המחבלים. שרי הבית היהודי הצביעו נגד ההחלטה, אך אנו נשארים בקואליציה כדי למנוע את שחרורם של 5,000 אסירים נוספים - כפי שאבו מאזן היה רוצה".

יעקב טובול, אביו של ליאור ז"ל שנרצח באוגוסט 1990, אמר לחדשות 2 Online כי "אני הצבעתי עבור נתניהו, אבל הוא ימשיך במעשים שלו כי לא אכפת לו ואני ביום של השחרור שוב אגיע לבית החולים. זה קשה לי מאוד להמשיך ככה. האמנו שנתניהו ינהג אחרת, קראנו את כל הספרים שלו שבהם הוא התנגד תמיד לשחרור אסירים".

ההפגנה הערב מול בית ראש הממשלה בי-ם (יוסי זילברמן, חדשות 2)

שלשום הפגינו עשרות בני משפחות נפגעי טרור מול הקריה בתל אביב, בדרישה לבטל את שחרור המחבלים. המפגינים חסמו את רחוב קפלן הסמוך וקראו קריאות בגנות שרי הממשלה שתמכו בשחרור המחבלים.

"באנו למחות נגד ההחלטה הנוראית הזאת", אמר אורן תמם, שרוצחי אחיו רב"ט משה תמם צפויים להשתחרר במסגרת המהלך. "אנחנו קוראים לראש הממשלה נתניהו ולכל השרים שהרימו את היד בהצבעה לשחרור המחבלים לחזור בהם. מאז שתי הפעימות הקודמות הטרור רק גובר. שחרור נוסף של מחבלים רק יוסיף לאירועים הללו".