ארה"ב מבהירה: אין נתק, רק אזהרה

בוושינגטון מכחישים כי החליטו שלא לעדכן את ישראל בנוגע למשא ומתן עם אירן, אך גורמי ממשל בכירים מבהירים: ההחלטה של נתניהו לפעול בכל הכוח נגד הסכם הגרעין המתגבש תפגע בשיתוף המידע בין המדינות

אין נתק, רק אזהרה (רויטרס)

אחרי הפרסום אתמול במהדורה המרכזית, כי ארה"ב תמדר את ישראל מהנעשה בשיחות הגרעין עם אירן, מתברר כי גורמים אמריקניים בכירים העבירו לאחרונה מסר תקיף לישראל שלפיו הם מוטרדים מהדלפת המידע שארה"ב חולקת על ההסכם המתגבש. הם הזהירו כי החלטת נתניהו לפעול בכל העוצמה נגד כל הסכם שיגובש, בעיקר עם נאומו בקונגרס שלא תואם מול הממשל, תפגע באיכות של שיתוף המידע בין שתי הידידות הקרובות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכך מוציאים האמריקנים "כרטיס צהוב" לישראל ומתריעים כי המידע הרגיש מתוך המשא ומתן שארה"ב כבר חולקת עם ישראל יצומצם, בשל החשש שבירושלים יעשו שימוש במידע המסווג על מנת לנסות לנגח ולהכשיל את העברת ההסכם בקונגרס.

מסר אמריקני לישראל (רויטרס)

פרשננו אמנון אברמוביץ' דיווח אמש לראשונה על הרעה בקשרים שבין ישראל לבין ארה"ב סביב הנושא האירני, אך עם זאת הטענה כי מדובר בחרם ונתק נתקלו בהכחשות אמריקניות גורפות.

לראייה, היום מתוכננות פגישות של בכיר בבית הלבן פיל גורדון, שהגיע לכנס של המכון לביטחון לאומי עם ראש המל"ל יוסי כהן ועם השר לענייני מודיעין יובל שטייניץ.

בשבוע שעבר אף נפגשו כהן ושטייניץ עם וונדי שרמן, האחראית על ניהול המשא ומתן מול אירן, בכנס הביטחון הבינלאומי שנערך במינכן. כהן צפוי לצאת לוושינגטון השבוע פעם נוספת על מנת לקיים דיונים נוספים בנוגע לאירן עם בכירי הממשל.

"כרטיס צהוב" לפני הנאום בקונגרס (רויטרס)

מאחורי הקלעים של ההכחשות האמריקניות עומדים המסרים של בכירי הממשל שהועברו בימים האחרונים, לפיהם שיתוף הפעולה ההדוק עם ישראל לא יוכל להימשך לאורך זמן, כל עוד היא מתייצבת כמי שמנסה לסכל כל מהלך ולהציג כל עסקה כרעה, וככזו שלא ראויה לתמיכת ישראל או בית הנבחרים האמריקני.