הצעת חוק: לספח את הבקעה

בליכוד מנסים לחשק את ראש הממשלה ולפעול בניגוד להצעת ארה"ב להסדיר את הגבול בבקעת הירדן. ח"כ רגב העלתה הצעת חוק לסיפוח הבקעה, שעל פניו זוכה לתמיכה של שרי הליכוד. ראש צוות המו"מ הישראלי השרה לבני צפויה לפעול בוועדת השרים לחקיקה כדי לטרפד את ההצעה

מפת הצעת הביטחון האמריקנית (חדשות 2)

מהלך מתוך הליכוד נגד המשא ומתן עם הפלסטינים: ח"כ מירי רגב הגישה הצעת חוק לסיפוח בקעת הירדן והעברתה לריבונות ישראלית מלאה, בניגוד להצעה האמריקנית לסידורי הביטחון בבקעה לפיה הבקעה תעבור לריבונות פלסטינית אך תישאר בה נוכחות צבאית ישראלית לאורך הגבול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההצעה האמריקנית להסדרי הביטחון כוללת העברת הבקעה לשלטון פלסטיני, מעברי גבול עם ממלכת ירדן בשליטת הפלסטינים כשהגבול עצמו יאובטח על ידי חיילים ישראלים. ארצות הברית אמורה לתת מעטפת ביטחונית לשמירה על הגבול.

נכון לעכשיו, יש רוב להצעת החוק בוועדת השרים לחקיקה שכן כל שרי הליכוד התבטאו בעד ההתיישבות בבקעה. נתניהו עצמו עדיין לא מתערב בניסיון של הליכוד לחשק אותו ולטרפד את המהלך האמריקני.

יו"ר ועדת השרים לחקיקה היא נציגת ישראל למו"מ שרת המשפטים לבני, והיא ככל הנראה תנסה להפיל את ההצעה. אחת האפשרויות היא להעלות את ההצעה להצבעה במליאת הממשלה.