בני המשפחות השכולות הפגינו מול הקריה בת"א: "שחרור המחבלים רק הגביר את הטרור"

מחוץ לדיון ועדת השרים באישור הפעימה השלישית, הפגינו בני משפחותיהם של הנרצחים שקוראים להם להצביע נגד המהלך. "שחרור נוסף של מחבלים רק יוסיף לאירועים הללו", מחו המפגינים והתריעו מפני הסלמת אירועי הטרור והפיגועים. במסגרת הפעימה צפויים להשתחרר 26 אסירים פלסטינים

הלחץ גובר לקראת שחרור האסירים הפלסטינים: עשרות מבני משפחות נפגעי הטרור הפגינו הערב (ה') מול הקריה בתל אביב, בדרישה לבטל את שחרור רוצחי יקיריהם כחלק מיישום הפעימה השלישית, שהובאה להצבעה בוועדת השרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המפגינים חסמו את רחוב קפלן הסמוך, כשהם קוראים בגנות שרי הממשלה שתמכו בשחרור המחבלים. "באנו למחות נגד ההחלטה הנוראית הזאת", אמר אורן תמם, שרוצחי אחיו רב"ט משה תמם צפויים להשתחרר במסגרת המהלך. "אנחנו קוראים לראש הממשלה נתניהו ולכל השרים שהרימו את היד בהצבעה לשחרור המחבלים לחזור בהם. מאז שתי הפעימות הקודמות הטרור רק גובר. שחרור נוסף של מחבלים רק יוסיף לאירועים הללו".

במסגרת הפעימה השלישית צפויים להשתחרר 26 אסירים פלסטינים מבתי הסוהר בישראל. כל המחבלים ששוחררו בשתי הפעימות האחרונות הוגדרו "אסירים עם דם על הידיים", שנעצרו לפני חתימת הסכם אוסלו בשנת 1993.

"תתביישו" (חדשות 2)

מפגינים מול הקרייה (חדשות 2)

שרי הבית היהודי לא צפויים להתנגד

במקביל ליישום הפעימה, צפוי ראש הממשלה בנימין נתניהו להכריז בימים הקרובים על הרחבת הבנייה בשטחים, זאת חרף הלחצים האמריקנים לדחיית ההודעה על כך. בעקבות הכרזה דומה מצד ישראל עם יישום הפעימה הקודמת, איימו הפלסטינים לפוצץ את המשא ומתן, זאת למרות טענות נתניהו כי לא היה כל סיכום על הקפאת הבנייה בשטחים. בתכנית שש עם עודד בן עמי, קרא השר עמיר פרץ (התנועה) לגנוז את תכנית הבנייה כדי שלא לסכן את השיחות.

"קוראים לשרים לחזור בהם" (חדשות 2)

בדיונים סביב הפעימה הקרובה, החליטו שרי הבית היהודי להצביע בעד שחרור האסירים, זאת ככל הנראה מתוך רצון להימנע מלקשור בין הבנייה בשטחים לשחרור המחבלים. סוגיה שבגורלה כבר החליט ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

בדומה ליישום שתי הפעימות הקודמות, שמות המחבלים יפורסמו 48 שעות טרם שחרורם, וזאת כדי לאפשר למתנגדים לעתור לבג"ץ נגד המהלך.