השרים צפויים לאשר היום שחרור מחבלים

אם לא יקרה דבר בלתי צפוי, בשבוע הבא ישתחררו כ-20 מחבלים פלסטינים מבתי הכלא בישראל, ושרי הממשלה צפויים לאשר זאת היום. במקביל, ראש הממשלה נתניהו יודיע על גל בנייה נרחבת בשטחים למרות הלחץ האמריקני

נתניהו בישיבת הממשלה האחרונה (לע"מ)

ועדת השרים צפוייה להתכנס היום (ה') ולאשר את הפעימה השלישית של שחרור האסירים הפלסטינים במסגרת המשא ומתן. הפעם צפויים להשתחרר כ-20 אסירים מבתי הכלא בישראל. השחרור צפוי בשבוע הבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקביל לשחרור, בימים הקרובים יכריז ראש הממשלה בנימין נתניהו על גל בנייה נרחב בשטחים, למרות הלחצים האמריקנים לדחות את ההכרזה הזו. בפעימה הקודמת הפלסטינים איימו להפסיק את המשא ומתן בעקבות ההכרזה על גל בנייה, אך לדברי נתניהו לא היה כל סיכום עמם או עם האמריקנים על הקפאה.

תמיד יכולות להיות הפתעות בממשלה, אך גורם מדיני בכיר ציין אתמול כי נתניהו כבר החליט לבנות בשטחים ולהשלים את שחרור האסירים, שתי הפעולות יבוצעו כמתוכנן.

שרי הבית היהודי החליטו הפעם שלא להתנגד לשחרור המחבלים מעבר להתנגדות מילולית-עקרונית למעשה, מתוך הבנה כי הקישור בין הבנייה מעבר לקו הירוק לשחרור המחבלים מזיק להם. ייתכן כי הם לא היו מעוניינים בבנייה אם משמעות הדבר היא שחרור האסירים, אבל הכוח לא בידיהם אלא בידי נתניהו, שכבר החליט.

שמותיהם של המחבלים יפורסמו 48 שעות לפני שחרורם כדי לאפשר זמן להבעת התנגדות לשחרור ולהגשת עתירות לבג"צ נגדו. לאחר מכן, אם לא יקרה דבר בלתי צפוי, הם ישוחררו.