הרשות הפלסטינית: "ישראל הורגת את תהליך השלום"

בעקבות הפרסום על כוונת ראש הממשלה נתניהו להכריז על בנייה נרחבת בהתנחלויות במקביל לשחרור האסירים, ברשות הפלסטינית תוקפים בחריפות את מדיניות ישראל. "ישראל אינה רצינית בנוגע לתהליך השלום. יהיה עלינו לחפש אלטרנטיבות ממשיות יותר", אמר וואסיל אבו יוסף, גורם רשמי ברשות

המו"מ על סף פיצוץ? אבו מאזן (AP)

המו"מ המדיני על סף פיצוץ? גורם רשמי ברשות הפלסטינית תוקף בחריפות את מדיניות ישראל, עקב דיווח במהדורה המרכזית של חדשות 2, לפיו בכוונת ראש הממשלה נתניהו להכריז על בנייה נרחבת בהתנחלויות במקביל לשחרור האסירים בשבוע הבא. "כעת ברור לכולם שהממשלה הישראלית הורגת את תהליך השלום", אמר וואסיל אבו יוסף לסוכנות הידיעות AP.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי אבו יוסף, ההכרזה הצפויה על בנייה ביהודה ושומרון היא עדות לכך שישראל "אינה רצינית" בנוגע לתהליך השלום. אבו יוסף אומנם לא איים במפורש בפיצוץ השיחות, אך הזהיר כי המדיניות הישראלית עלולה לכפות על הפלסטינים לחפש "אלטרנטיבות ממשיות יותר".

הכרזתו של ראש הממשלה נתניהו על בנייה בשטחים צפויה להיעשות זמן קצר לפני או אחרי הפעימה השלישית של שחרור המחבלים, הצפויה ביום ראשון הקרוב. מדובר בהחלטה אישית של ראש הממשלה, שהפעם לא נאלץ להתמודד עם לחץ מצד אנשי הבית היהודי - שבניגוד לפעם הקודמת הגיעו למסקנה שהמשוואה: בנייה תמורת רוצחים מזיקה להתיישבות.

אחר הצהריים התייחס שר הביטחון משה (בוגי) יעלון לגל הפיגועים בגדה המערבית ולאפשרות כי זה ישפיע על שחרור המחבלים וציין כי לפני השחרור יתקיימו דיונים על מנת לקבל החלטה "אם לשחרר ואת מי לשחרר". יעלון נשאל גם האם במקביל לשחרור האסירים, תודיע שוב ישראל על בנייה נוספת בהתנחלויות. "זכותנו לבנות, בוודאי על פי ההבנות וההסכמות שהיו לנו עם האמריקנים, ובהתאם לזה אנחנו נמשיך לבנות", הבהיר.