ראש המטה לשחרור פולארד: "אנחנו ברגע הכרעה"

לאחר הפגישה אתמול בין ראש הממשלה נתניהו ואסתר פולארד אומרים במטה המאבק למען שחרור המרגל היהודי כי מדובר בתקופה מכריעה. ראש המטה אפי להב אמר כי נתניהו נחוש וממוקד יותר בעבר והעריך כי פולארד ישוחרר. "יש יותר הכרה אצל ראש הממשלה להביא אותו הביתה", אמר

נתניהו ואסתר פולארד בפגישתם (קובי גדעון, לע"מ)

במשך 45 דקות נפגשו אתמול ראש הממשלה בנימין נתניהו ואסתר פולארד, רעייתו של המרגל היהודי ג'ונתן פולארד שמוחזק בכלא האמריקני כבר 29 שנה. בעקבות חשיפת פרשת ההאזנות של האמריקנים לבכירים ישראלים מדגישים במטה למען פולארד, כי מדובר ברגע ההכרעה במאבק לשחרורו.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש המטה לשחרור פולארד אפי להב, שנכח בפגישה, אמר לחדשות 2 Online שהדיון אתמול היה שונה ורציני יותר מכל הדיונים שקדמו לו בעבר, גם יותר מזה שהתקיים לפני כשלושה חודשים. "נתניהו היה יותר ממוקד ונחוש בעניין וכך גם הדיון עצמו", ציין. "אני חושב שכולנו נמצאים היום במקום אחר, בצומת של רגע הכרעה".

הוא העריך כי הסאגה נמצאת לקראת סיומה. "אני אישית מאמין בלי קשר לפרשת הציתותים והריגול הנגדי שהוא ישוחרר כי אין ברירה", אמר להב. "אני רואה שיש יותר נחישות ויש יותר הכרה אצל ראש הממשלה להביא אותו הביתה, וזה נובע מהרבה הסיבות". במקביל, אנשי המטה ממשיכים לפעול כדי לגייס עם אמריקנים למען השחרור ולפי להב, הם כעת מפעילים לחץ על בכיר לשעבר בממשל האמריקני בתקווה שזה יעזור.

ג'ונתן פולארד (AP)

"שחרור פולארד - תמורת התקדמות"

אמש דיווח כתבנו אודי סגל כי על פי הערכות, ראש הממשלה צפוי לדרוש מארה"ב את שחרורו של המרגל היהודי-אמריקני כחלק מהתקדמות במשא ומתן.

הדרישה יכולה להתבצע בשני אופנים: שחרור פולארד כחלק מחתימה על הסכם מסגרת, שהאמריקנים מבקשים להשיג כבר בחודש הבא, או אפשרות במסגרתה ראש הממשלה ידרוש את שחרורו של המרגל היהודי-אמריקני כחלק מעסקה לשחרור אסירים ערבים ישראלים.

בישיבת הממשלה שלשום התייחס ראש הממשלה לשחרורו של פולארד כחלק מתגובה לחשיפה לפיה ארה"ב יירטה תכתובות דואר אלקטרוני של נתניהו, אולמרט וברק בין השנים 2008-2009. נתניהו הדגיש כי ישראל אינה זקוקה לאירוע מיוחד כדי לדון בשחרור של המרגל היהודי-אמריקני. "אני עוסק בזה כל הזמן ואנחנו מקווים שייווצרו הנסיבות שיאפשרו להחזיר את פולארד הביתה. נתנו את דעתנו בנושא הזה".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv