לפני התקיפה: שגריר אריתריאה התלונן 8 פעמים על איומים

שגריר אריתריאה פנה לאחרונה למשרד החוץ ואמר כי הוא חש מאוים. במשרד החוץ המליצו למשטרה לתגבר את האבטחה סביבו – אך הדבר לא קרה. שלשום הוא הותקף ע"י מתנגדי המשטר בכנס בקבוצת כנרת, במה שהפך לקטטה המונית אלימה. "אני שוקל לחזור הביתה בגלל חשש לחיי", אמר השגריר למקורביו

השגריר התלונן, האבטחה לא תוגברה (עמית כהן)

שגריר אריתריאה בישראל הותקף שלשום במהלך כינוס בקבוצת כנרת על ידי מתנגדי המשטר, במה שהפך לקטטה המונית שבמהלכה נפצעו 12 בני אדם. הערב (ב') מתברר כי השגריר התלונן, קודם לאירוע, 8 פעמים במשרד החוץ על איומים כלפיו - אך למרות זאת לא תוגברה האבטחה סביבו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הקטטה הגיעה על רקע עימות מפלגתי שמתרחש באריתריאה והגיע גם אל אדמת ישראל. השגריר פנה בעבר למשרד החוץ ואמר כי הוא חש מאוים ושם המליצו למשטרה להגביר את האבטחה סביבו. למרות זאת הדבר לא קרה.

במשטרה אומרים כי אינם מכירים פניה כזו לתגבור אבטחה. בסיכומו של דבר השגריר נותר חשוף ולא מאובטח. אל מול המצב שנוצר, אמר השגריר למקורביו כי הוא "שוקל לחזור הביתה לאריתריאה בשל חשש לחייו".

כוח משטרה חילץ את השגריר

התקיפה אירעה ביום שבת האחרון במהלך נאום שנשא שגריר אריתריאה בכנס שנערך בבית בן-ציון בקבוצת כנרת. לפחות 50 אריתראים התפרעו ותקפו את השגריר במה שהתפתח למהומה שהגיעה עד לבתיהם של חברי הקיבוץ.

בצילומי מצלמות האבטחה תועדו מספר חשודים כשהם מרימים אבנים וסלעים מהקרקע ומשליכים אותם לעבר האולם בו שהה השגריר. על פי עדויות של תושבים, מספר ממתנגדי השלטון אף החלו לתקוף את משתתפי הכנס במקלות, ברזלים ומברגים.

זמן קצר לאחר מכן, נראים בתיעוד חשודים רבים נוספים נאספים ומתחילים לברוח במהירות מהמקום. חלק מהאריתראים ביקשו מחסה מפני התוקפים בבתי התושבים. כוח משטרה שהוזעק למקום על ידי חברי הקיבוץ, נאלץ לירות באוויר על מנת להפריד בין הצדדים ולחלץ את השגריר.