דוברו של אבו מאזן על הרג הפלסטינים: "ישראל מובילה להסלמה מסוכנת"

ברשות מגיבים בזעם לתקריות בג'נין ובקלקיליה שבהן ירו כוחות הביטחון למוות בשני חמושים. נביל אבו רודיינה האשים לתקריות בג'נין ובקלקיליה שבהן ירו כוחות הביטחון למוות בשני חמושים. נביל אבו רודיינה האשים: "ישראל עושה מאמצים להשאיר אותנו במעגל האלימות והמתיחות". הוא קרא לקהילה הבינ"ל להתערב

בעקבות תקריות הירי בשטחים בג'נין ובקלקיליה ביממה האחרונה, בהם נהרגו שני פלסטינים, ברשות מאשימים את ישראל בפגיעה במשא ומתן המדיני: נביל אבו רודיינה, דוברו של אבו מאזן, אומר כי הרג הפלסטינים הוא "הסלמה ישראלית מסוכנת שמטרתה להכשיל את המאמצים האמריקאיים והבינלאומיים לקדם את תהליך השלום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אבו-רודיינה טען כי מטרתה של פעילות צה"ל היא "להוביל את המשא ומתן למבוי סתום". הוא קרא לקהילה הבינלאומית לפעול נגד הצעדים הישראלים: "ישראל עושה מאמצים להשאיר אותנו במעגל האלימות והמתיחות".

הפלסטינים מדווחים כי ההרוג הבוקר במהלך מעצר מבוקשים בקלקיליה הוא סלאח יאסין, בן 24, שמשתייך למנגנון המודיעין הכללי של הרשות. סוכנות הידיעות הפלסטינית "וואפא" מצטטת עדי ראייה שאמרו כי "הוא מת במהלך עימותים עם כוחות הכיבוש שהטמינו לו מארב בכניסה המזרחית לעיר". לטענתם, הוא נפגע מכמה כדורים שפגעו בו.

"השיחות נהפכו לבלתי אפשריות". עריקאת (חדשות 2)

עריקאת: "השיחות הפכו לבלתי אפשריות"

עוד בטרם פעולת צה"ל בקלקיליה, בה נהרג החמוש, גינה אמש (ד') ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני סאיב עריקאת את צעדי ישראל: "מאז שהתחלנו את המשא ומתן, הרגו הישראלים בדם קר 29 פלסטינים, בנו 5,992 יחידות דיור בהתנחלויות, הרסו 209 בתים פלסטינים והוציאו חוקים ותקנות המגבילים את תנועת הפלסטינים במסגד אל אקצא. כל הצעדים האלו הפכו את המשך השיחות לבלתי אפשרי".

"הדגשנו מאז שהתחיל תהליך השלום, שאף אחד לא ירוויח מהצלחת התהליך כמו הפלסטינים ואף אחד לא יפסיד מכשלונו יותר מהם", הוסיף עריקאת, "השקענו את כל המאמצים כדי שמאמציו של ג'ון קרי יצליחו, ואנחנו מוקירים מאוד את פועלו, אבל אם תמשיך ישראל בצעדים הללו, היא תשא באחריות על כשלון שיחות השלום".

עריקאת שב והדגיש את הקווים האדומים של הפלסטינים להסכם: "בנוגע לתוכנו של המשא ומתן, לא ייתכן שתהיה מדינה פלסטינית ללא ריבונות מלאה על המרחב האווירי שלה, על הים ועל המעברים הביטחוניים שלה".

אקדח שנתפס בפעילות צה"ל (חדשות 2)

הרוג ושישה פצועים פלסטינים בג'נין

אמש (ד') חמוש פלסטיני נהרג ולפחות שישה פלסטינים נוספים נפצעו במהלך חילופי אש עם כוח ימ"מ (יחידה מרכזית מיוחדת) במחנה הפליטים ג'נין. גם במקרה זה, לא היו נפגעים בקרב הכוח הישראלי.

על פי דיווחי הפלסטינים, מצבם של שלושה מהפצועים מוגדר קריטי. הם קיבלו טיפול ראשוני במקום ופונו בסיוע כוח רפואי ישראלי. ההרוג בתקרית מת בדרכו לבית החולים.

חילופי הירי אירעו במהלך פעילות של הכוח הישראלי למעצר מבוקש פלסטיני, איש חמאס, במחנה הפליטים. בזמן הפעולה החלו הפרות סדר שהתפתחו לתקרית אש שכללה, מצדם של הפלסטינים, ירי מנשק קל, השלכת מטענים וכן רימונים מאולתרים. הכוח הישראלי הצליח לחלץ עצמו מהמקום ללא נפגעים, אך גם מבלי שהמעצר בוצע.