ירדן לישראל: "הסירו את המצלמות בהר הבית"

סוכנות הידיעות הירדנית מדווחת כי השלטונות במדינה, העבירו מסר בשם הווקף, שבו דרישה לישראל להסיר את מצלמות האבטחה במסגד אל-אקצה בהר הבית. "אנו קוראים להסרת כל האמצעים הצבאיים שנועדו לעקוב אחר מתפללים", נכתב בהודעה עליה חתום דובר הממשל בירדן

הר הבית - היום (רויטרס)

אנשי הווקף, השומרים על האתרים הקדושים לאסלאם בירושלים, העבירו לאחרונה מסר לממשלת ישראל ובו דרישה להסיר את מצלמות האבטחה מאזור מתחם מסגד אל-אקצה בהר הבית. הדרישה יוצאת הדופן הזו הועברה לישראל באמצעות הממשל הירדני - כך מדווחת סוכנות הידיעות הירדנית פטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעה מטעם הווקף, שעליה חתום דובר הממשל הירדני, מוחמד מומאני, נכתב כי "ירדן לא מקבלת את העובדה שישראל מפעילה תחנת משטרה בתוך המתחם ומצלמות שעוקבות אחרי אנשי הווקף, אחר מתפללים ובמיוחד אחר נשים".

הדובר הירדני קרא להסרת אמצעי האבטחה שאותם כינה "צבאיים", וטען כי ישראל מנסה ליצור סטטוס-קוו חדש בבירה. "לישראל אסור להתעלם מהמאמץ הדיפלומטי שמשיקעה ירדן כדי לשים קץ להפרות הסדר המתחם אל-אקצה", נכתב בפנייה.

הדיווח על הפנייה הירדנית, עשוי להיות חלק ממדיניות של מספר כלי תקשורת בשפה הערבית, שמנסים בחודש האחרון להדגיש דיווחים על ניסיונות השתלטות לכאורה, או כניסה של גורמים ישראלים להר הבית.

בסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" טענו השבוע כי לאחרונה התקיימו פריצות של מתפללים יהודים למתחם הקדוש למוסלמים וליהודים כאחד, וכי ישראל חופרת מתחת להר הבית כדי לבנות מוזיאון שינציח את המקום כשטח תפילה יהודי.