קרי נתקע בשלג: "מודה למחלצים"

יחד עם תושבי ירושלים, גם מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי שנחת בישראל אתמול נתקע בשלגים שנערמו בדרכים המובילות מרמאללה לירושלים. "לקחו לנו שעות רבות להגיע אמש מרמאללה", אמר קרי. "אני רוצה להודות לכוחות הישראלים והפלסטינים שחילצו אותנו". נתניהו: השר אהרונוביץ' מרכז את כל פעולות הסיוע והחילוץ

הסופה החורפית בירושלים תפסה גם את מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי לא מוכן, לאחר שנחת אמש בישראל כחלק ממאמציו לקדם את השיחות המדיניות עם הפלסטינים. "לקחו לנו שעות רבות להגיע אמש מרמאללה", אמר קרי. "אנחנו מלאי הערכה לכוחות המשטרה של ישראל ולמאמצים של הפלסטינים לפלס לנו דרכים. אנחנו בני מזל שהצלחנו לחזור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"שמעתי על הכנסת האורחים שלכם, אבל זה הכי קרוב שהגעתי ללהרגיש בבית - עם סופת השלגים הזאת בסגנון ניו אינגלנד", סיפר קרי הבוקר על רקע ירושלים המושלגת, במהלך פגישה עם ראש הממשלה נתניהו.

מישראל המושלגת יעשה קרי את דרכו לוויאטנם ולפיליפינים. "רציתי לבוא לכאן כדי לנסות ולהמשיך את הדיונים החשובים שלנו", ציין קרי בהתייחסות למגעים המדיניים של היומיים האחרונים. "זה היה מועיל אבל זה תמיד מסובך. לי ולאבו מאזן היה הרבה על מה לדבר ואנחנו נמשיך בתהליך".

ראש הממשלה בנימין נתניהו השיב למזכיר המדינה ואמר לו כי הוא שמח לראות אותו בירושלים המושלגת. "אנחנו תמיד אומרים שזאת ירושלים של זהב", אמר נתניהו. "אבל היום זאת ירושלים של שלג. גם את זה יש לנו".

נתניהו ניצל את תחילת הפגישה עם קרי כדי להעביר מסר לאזרחים הישראלים הסובלים מפגעי מזג האוויר. "מיניתי הבוקר את השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' לרכז את כל פעולות הסיוע והחילוץ", עדכן ראש הממשלה. "בנוסף, שוחחתי עם המפכ"ל יוחנן דנינו, עם שר הביטחון משה (בוגי) יעלון ועם ראש עיריית ירושלים ניר ברקת ואחרים. חשוב שהאזרחים ימלאו אחר ההנחיות".