הפלסטינים: "קרי מעכב את שחרור האסירים כדי לסחוט אותנו"

ברשות הפלסטינית מפנים אצבע מאשימה אל מזכיר המדינה האמריקני וטוענים כי בכוונתו לעכב את יציאתה של הפעימה השלישית לדרך, כדי ללחוץ לקבלתו של הסכם בעל קווי מתאר מעורפלים. "הוא מנסה לסחוט את הפלסטינים כדי לקבל הסכם שלא עונה על דרישותינו", טען יאסר עבד רבו

מעוניין להפעיל לחץ. קרי (חדשות 2)

הרשות הפלסטינית במתקפה על שר החוץ האמריקני ודוחה את הצעותיו לסידורי ביטחון חדשים, ולדחיית הפעימה השלישית של שחרור האסירים. גורמים פלסטינים מאשימים את מזכיר המדינה האמריקני כי החלטתו היא ניסיון ללחוץ על הרשות - כדי להשיג מסגרת הסכם שאינה מקובלת על הפלסטינים בשיחות עם ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוזרו של אבו מאזן, יאסר עבד רבו, טוען כי ארה"ב משתמשת בשחרור האסירים כדי "לסחוט את הפלסטינים, לקבל הסכם בעל קווים מעורפלים שאינו עונה על דרישותיהם".

לפי ההסדר הראשוני, טרם פתיחתו של המשא ומתן, הוחלט כי ישראל תשחרר אסירים בארבע פעימות לאורך המגעים. אחרי שתי פעימות שכבר יצאו לדרך, היו צפויות לצאת שתי פעימות נוספות בסוף החודש הזה ובחודש מארס.

"לא עונים על דרישותינו" (רויטרס)

היום, לאחר שבמהלך ביקורו האחרון באזור דחו הפלסטינים את המתווה האמריקני להסדרי ביטחון בבקעה, הודיע קרי כי הפעימה השלישית של שחרור האסירים הביטחוניים תתעכב בחודש נוסף. כך דווח ב"מעריב".

גורמים ברשות הפלסטינית טענו מוקדם יותר כי ההודעה האמריקנית על עיכוב בשחרור האסירים נועדה להפעיל לחץ על אבו מאזן על מנת לגרום לו להגמיש את עמדתו בעניין הסדרי הביטחון שהוצעו.