בכיר פלסטיני: "אבו מאזן דחה הצעת קרי להסדרי ביטחון"

אבו מאזן דחה את ההצעה שהציג בפניו מזכיר המדינה האמריקני במהלך פגישתם – כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס מפי בכיר ברשות הפלסטינית. "ההצעה האמריקנית רק תוביל להנצחת הכיבוש", אמר הבכיר. מוקדם יותר דווח כי במהלך פגישה עם רה"מ נתניהו בירושלים, העלה קרי הצעה חדשה לפיה ישופרו הערבויות הביטחוניות של ישראל

"אבו מאזן דחה את הצעת קרי" (רויטרס)

אמש נחת בישראל מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי, בניסיון לקדם את המו"מ המדיני בין ישראל לפלסטינים, אך נראה כי למרות מאמציו - הפערים בין הצדדים מוסיפים להיות גדולים: סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת מפי בכיר ברשות הפלסטינית כי הפלסטינים דחו הצעה שהציג קרי להסדרי ביטחון במסגרת הסכם עתידי עם ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו דוחים את ההצעה האמריקנית משום שהיא רק תוביל להנצחה של הכיבוש", אמר הבכיר שביקש להישאר בעילום שם. לדבריו, קרי הציג את הצעתו ליו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן לאחר שדן בה עם ראש הממשלה נתניהו במהלך פגישתם בירושלים. עם זאת, הגורם סירב לפרט בנוגע לפרטי ההצעה האמריקנית.

קרי: "אני מאמין שאנו מתקדמים"

פגישת קרי ונתניהו בירושלים (לע"מ)
הבוקר נפגש קרי עם נתניהו בירושלים והעלה בפניו הצעה חדשה, לפיה ישופרו הערבויות הביטחוניות של ישראל. הוא אף טען כי חלה התקדמות במגעים. "תמיד ידענו שזו דרך מסובכת וקשה", אמר קרי, "אבל אני מאמין שאנו מתקדמים".

נתניהו, מצידו, אמר כי "ישראל מוכנה לשלום היסטורי שמבוסס על שתי מדינות לשני עמים. זהו שלום שבו ישראל יכולה וחייבת להגן על עצמה בכוחות עצמה עם כוחותיה שלה מול כל איום אפשרי. איננו זקוקים למשברים מלאכותיים או להצהרות, אלא להבנות והסכמות". יחד עם זאת, אמר: "זה לא הזמן להפנות אצבע מאשימה".

נתניהו שב וחזר על דבריו בעבר, לפיהם הוא אינו מוכן לדון על נושאים כמו גבולות או מים לפני שיבטיח שרמת הביטחון של אזרחי ישראל תישאר ברמה הנוכחית - גם אחרי הסכם.