לפיד: "היחסים עם ארה"ב - הנכס החשוב ביותר"

שר האוצר מנסה לרכך את המתיחות בין ישראל לארה"ב ומבהיר כי הידידות בין המדינות היא נכס שיש להגן עליו. "זה בסדר שיש חילוקי דעות בתוך המשפחה", הוסיף לפיד ורמז לדברי ליברמן שקרא לחפש בריתות אחרות

מסר לארה"ב, לפיד (חן גלילי)

על רקע המתיחות האחרונה בין צמרת ההנהגה הישראלית והאמריקנית נוכח חתימת ההסכם עם אירן, מנסה שר האוצר לפיד להנמיך את הלהבות. בריאיון לרשת CNBC אמר לפיד, כי היחסים בין שתי המדינות הם נכס אסטרטגי שישראל לא תוכל לוותר עליו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנשים צריכים לזכור שהיינו 'קולניים' כל כך בהסכם מול אירן כי עבורנו לא מדובר בדיון אקדמי או תיאורטי אלא עניין קיומי", אמר לפיד. "זה משטר שבאופן ברור מדבר על רצונו ומחויבותו להשמדת ישראל. אני לא חושב שיש עוד אומות בעולם שמדינה אחרת אומרת עליהם שהיא רוצה לוודא שהיא תושמד. אני חושב שהרווחנו בכאב, את הזכות להיות מודאגים יותר מכל אחד אחר".

לפיד: "היחסים עם ארה"ב - נכס אסטרטגי"

מאז נחתם ההסכם גברו הקולות בישראל הקוראים לבחון מחדש את הקשר עם הידידה הקרובה ביותר. לפיד דחה את הטענות האלה והבהיר את חשיבותם של היחסים.

"אולי הנכס האסטרטגי החשוב ביותר הוא האינטימיות שיש לנו עם הממשל בוושינגטון לאורך השנים, וזה נכס שאנחנו לא רוצים להפסיד", הבהיר שר האוצר. "אנחנו נהיה קולניים ובוטים על הדאגות שלנו, אבל אנחנו מבינים שארה"ב עושה את המיטב תחת נסיבות מורכבות".

כשנשאל לפיד כמה נזק נגרם ליחסים בין שתי המדינות ענה לפיד: "לדעתי זה בסדר שיש חילוקי דעות בתוך המשפחה, כל עוד שומרים עליהם בתוך המשפחה. אני חושב שאנחנו עדיין במסגרת הזאת של 'בתוך המשפחה'".

בשבוע שעבר, עם כניסתו המחודשת למשרד האוצר, התייחס השר ליברמן להסכם שנחתם עם אירן, והציע לישראל לחפש אחר בנות ברית חדשות. "מדיניותה של ישראל במשך הרבה שנים הייתה חד כיוונית לארצות הברית", אמר ליברמן. "השפעתה של בעלת הברית הכי גדולה שלנו הולכת ופוחתת".