נתניהו נפגש עם האפיפיור בוותיקן

רה"מ ופרנציסקוס נפגשו מאחורי דלתיים סגורות באיטליה. נתניהו העניק לאפיפיור ספר שכתב אביו ההיסטוריון ושוחח עמו על האיום האירני

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (ב') עם האפיפיור פרנציסקוס במהלך ביקורו ברומא. במהלך השיחה ביניהם שב והדגיש נתניהו את הצורך להתנגד להסכם הגרעיני עם אירן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האפיפיור וראש הממשלה הישראלי נפגשו מאחורי דלתיים סגורות במשך כ-25 דקות. השניים דנו במשא ומתן המדיני, במגעים הבינלאומיים עם אירן ובביקורו הצפוי של "האב הקדוש" בארץ במהלך 2014.

על פי הערכות, ביקורו המתוכנן של האפיפיור בארץ יתקיים לקראת סוף חודש מאי, בטרם תסתיים כהונתו של הנשיא שמעון פרס שהזמין את "האב הקדוש" לישראל.

ראש הממשלה העניק לאפיפיור את הספר של אביו המנוח, ההיסטוריון בן ציון נתניהו "מקורות האינקוויזיציה במאה ה-15 בספרד". בהקדשה נכתב: "לאפיפיור פרנציסקוס, רועה דגול של המורשת המשותפת שלנו". בהמשך היום ייפגש נתניהו עם ראש הממשלה האיטלקי אנריקו לטה.

נתניהו: "קל לשתוק, אך אני מחויב לביטחון עמי"

אמש אמר נתניהו, בטקס הדלקת נר חמישי בבית הכנסת הראשי ברומא, כי "קל מאוד לשתוק, לקבל טפיחות על השכם מהקהילה הבינלאומית ולהרכין ראש, אבל אני מחויב לביטחון עמי". דברי נתניהו הגיעו זמן קצר לאחר דברי הביקורת החריפים של ראש הממשלה לשעבר אולמרט נגד מדיניותו של נתניהו. 

"כפי שאתם יודעים", פתח נתניהו את דבריו, "כראש ממשלת ישראל, אני מתריע שוב ושוב מול הסכנות הקשורות בתכנית הגרעין האירנית. בניגוד לאחרים, כשאני רואה שאינטרסים חיוניים לביטחונם של אזרחי ישראל נמצאים בסכנה - לא אשתוק. יש לנו קול רם וברור בין האומות ונשמיע אותו כדי להתריע בזמן מפני הסכנה". בהתייחסו לאפשרות של הפעלת אופציה צבאית מול הרפובליקה האסלאמית, אמר נתניהו: "נפעל נגד האיום עם הזמן, אם צריך".

קודם לכן מתח ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ביקורת נוקבת נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, בשל התנהלותו מול ארצות הברית על רקע הסכם הגרעין שנחתם בין אירן לבין המעצמות בז'נבה. בדיון מיוחד שערך המכון למחקרי ביטחון לאומי, אמר אולמרט: "הכרזנו מלחמה על הממשל האמריקני. בראש ובראשונה אנחנו צריכים להישמר מכל דבר שעלול להשתמע ממנו רצון להתנגח עם בעלת הברית הגדולה ביותר שלנו". "יש מדינה אחת בעולם שמצביעה באו"ם בעד ישראל לכל אורך השנים, באופן שיטתי, גם במקרים שבהם לא בהכרח היינו במאה אחוז צודקים.