"ישראל מחפשת אקדח מעשן באירן"

"הסאנדיי טיימס" הבריטי מדווח מפי מקור במערכת הביטחון בישראל, כי ראש הממשלה הורה לארגוני הביון הישראליים למצוא הוכחות לכך שאירן מפירה את תנאי ההסכם מז'נווה ולמוטט אותו - "כמו בניין קלפים". לפי הדיווח, אנשי המודיעין ינסו למצוא פעילות חשאית העשרת האורניום ותעשיית הטילים האירנית

נתניהו מחפש הוכחות? (חדשות 2)

ישראל מחפשת אחרי "אקדח מעשן" כדי למוטט את ההסכם שנחתם בין אירן למעצמות בז'נבה. כך מדווח היום (א') העיתון הבריטי "הסאנדיי טיימס". לפי הדיווח, מקור במערכת הביטחון אמר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה למוסד לחפש עדויות לכך שאירן ממשיכה בתכנית הגרעין שלה וימוטטו את ההסכם "כמו מגדל קלפים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפי הדיווח, ראש הממשלה הנחה למצוא עדויות לכך, כי אירן ממשיכה בפעילות בכורים הגרעינים, בניגוד להבנות שהושגו בוועידה לפני שבוע. הוכחה להפרות של ההסכם תקשה את הדיון על הסכם קבע והסרת הסנקציות מאירן.

"לכל אחד יש דעה משלו בנוגע להסכם ג'נבה" אמר המקור, שזוהה בעיתון כאיש גופי המודיעין, "אבל בהחלט ברור שאם נמצא אקדח מעשן, זה יפול כמו בניין קלפים".

עוד דווח כי אנשי המודיעין הישראלים ינסו למצוא פעילות חשאית בתכנית הגרעין האירני, באתרי העשרת האורניום ותעשיית הטילים האירנית. "אירן לא הייתה משקיעה סכום כל כך גדול (200 מיליארד דולר) שלא כדי להשיג נשק גרעיני שיהפוך את אירן למעצמה אזורית" טען הגורם.

אירן מצפה לפגישה בשבוע הבא

נציגים מאירן יפגשו בשבוע הבא עם נציגי המעצמות כדי להתחיל לעבוד על הצעדים להוצאת ההסכמים עליהם חתמו הצדדים בשבוע שעבר, ב24 לנובמבר, תכנית שבמסגרתה טהרן תבלום ותצמצם את תכנית הגרעין שלה בתמורה להקלה בסנקציות, כך אמר בכיר בצוות המו"מ של אירן.

סגן שר החוץ האירני עבאס עראקצ'י צוטט בסוכנות הידיעות האירנית פארס "אנו מצפים לשיחה משמידט (הלגה שמידט, בכירה בצוות מדיניות החוץ של האיחוד האירופי) השבוע ואנו מצפים שהמומחים שלנו יבואו למו"מ בשבוע הקרוב לז'נווה או לוינה כדי למצוא את המכניזם ליישום ההסכמים"