200 פלסטינים הפגינו למען השלום

בצעד חריג ארגון Leading Leaders for Peace יזם צעדה של 200 בני אדם בצד הפלסטיני. המפגינים לבשו חולצות לבנות וקראו למנהיגים לסיים את הסכסוך. בצד השני, מאות השתתפו בהפגנה בתל לאביב להבעת תמיכה בשיחות השלום

על אף העדרו של מחנה שלום מאורגן בצד הפלסטיני, בצד חריג הפגינו 200 פלסטינים למען השלום ביריחו. הם הגיעו למקום לבושים בחולצות לבנות, וקראו למנהיגים לסיים את הסכסוך במסגרת יוזמה ישראלית-פלסטינית. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במקביל, בתל אביב צעדו כמה מאות בני אדם בקריאה דומה. "המסר הוא מסר אחיד של שני הצדדים להגיע לשלום", הסביר יואב רודן, ממארגני הצעדה. "קיווינו לצעוד יחד עם הפלסטינים כאן בתל אביב, המפכ"ל ואלוף הפיקוד אישרו למאות פלסטינים להגיע, אבל שר הביטחון יעלון ביטל את האישור. מדובר במשפחות עם ילדים, כמובן שלא חמושים".

מדובר ביוזמה של ארגון Leading Leaders for Peace שמארגן צעדות מעין אלו, במקביל לפעילות בפייסבוק. לדברי רודן, אין קשר בין העיתוי להפגנות "יום הזעם השלישי" של ערביי ישראל נגד תכנית פראוור ליישוב הבדואים בנגב.

"לפעילים הערבים של התנועה היתה דילמה אם ללכת להפגנות האלימות או לצעדה השקטה, אלה שחברים בתנועה בחרו בצעדה השקטה", ציין רודן.