"קרי לא ראוי להיות מתווך"

האם מפלגת הבית היהודי מאבדת את סבלנותה מול המשא ומתן המדיני? סגן השר בן דהן תוקף במלים קשות את מזכיר המדינה ג'ון קרי וטוען כי הוא נותן לגיטימציה לטרור: "הוא לא מבין את המזרח התיכון, והוא אינו ראוי להיות מתווך", אמר בחנוכת בית כנסת ביישוב בשומרון

בן דהן וראש מועצת שומרון, אמש (מועצת שומרון)

סגן שר הדתות אלי בן דהן תוקף את התנהלות האמריקנים במשא ומתן המדיני במלים שטרם נשמעו מתוך הקואליציה, וזאת על רקע הפיגוע אמש בירושלים בו נפגעה באורח בינוני ילדה שנסעה עם משפחתה בשכונת ארמון הנציב בבירה.

"אמש נפגעה ילדה בירושלים מאבנים של מחבל", אמר סגן השר בן דהן בחנוכת בית כנסת ביישוב עץ אפרים שבשומרון. "ג'ון קרי שהזהיר מפני אינתיפאדה לא מבין את המזרח התיכון והוא אינו ראוי להיות מתווך כשיחזור לארצו. דבריו מקנים לגיטימציה לטרור הזה".

"בית הכנסת הזה בשכונה חדשה ביישוב עץ אפרים בשומרון מגביר את אחיזתנו בארץ ומכאן אנו אומרים שוב: לא תהיה מדינה פלשתינית", הוסיף סגן השר בן דהן ממפלגת הבית היהודי.

קרי: "כישלון של השיחות יבודד את ישראל"

בן דהן התייחס לדברים שאמר מזכיר המדינה האמריקני לחדשות 2 בתחילת החודש, אז הזהיר כי כישלון של המו"מ המדיני עם הפלסטינים עלול להוביל לאינתיפאדה שלישית.

לא מבין את המזה"ת? ג'ון קרי (AP)
"החלופה של חזרה לשיחות השלום היא סיכוי לתוהו ובוהו", אמר אז קרי. "האם ישראל מעוניינת באינתיפאדה שלישית? אני מאמין שאם לא נפתור את הסוגיות בין הפלסטינים לבין הישראלים, אם לא נמצא דרך לעשות שלום - מסע הדה לגיטימציה שנעשה לישראל בעולם תגבר".

"אם לא נפתור את סוגיית ההתנחלויות ואת השאלה מי יגור, איפה, איך ואילו זכויות יהיו להם, אם לא נשים קץ לנוכחותם הקבועה של חיילים ישראלים בגדה המערבית - תתחזק התחושה שאם לא נכונן שלום תחת הנהגה המחויבת לאי-אלימות, אנו עשויים למצוא את עצמנו עם הנהגה שכן דוגלת באלימות", הוסיף מזכיר המדינה האמריקני.