נתניהו: "נמצא את הפושעים שפגעו בתינוקת"

בטקס הדלקת נר שני בכותל, התייחס ראש הממשלה לאירוע בו נפצעה תינוקת מיידוי אבנים בארמון הנציב ירושלים. "נעמיד את הפושעים לדין", הצהיר ראש הממשלה, "נשמור על העיר שלנו". התינוקת בת השנתיים מאושפזת במצב בינוני בבית החולים הדסה עין כרם

זירת האירוע בארמון הנציב (חדשות 2)

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב (ה') ליידוי האבנים בארמון הנציב בירושלים, בו נפצעה תינוקת כבת שנתיים באורח בינוני. "אנחנו נמצא את הפושעים ונעמיד אותם לדין", הבטיח ראש הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בטקס הדלקת נר שני של חנוכה בכותל המערבי ביקש נתניהו למסור איחולי החלמה מהירה לתינוקת. "הדבר הראשון שהייתי רוצה לעשות בערב הזה הוא לשלוח איחולי החלמה מהירה ושלמה לתינוקת הקטנה שנפצעה על ידי פושעים כאן בירושלים", אמר.

שר הבינוי והשיכון אורי אריאל התייחס מוקדם יותר לפציעתה של התינוקת ואמר: "מדובר באירוע חמור שמצטרף לשורת אירועים ארוכה ומסוכנת. אני מחזק את ידי ראש הממשלה לפעולה נחושה ומהירה לחיסול תקופת האבן".

האירוע התרחש בשעה 17:40. מחקירה ראשונית עולה כי אבן הושלכה אל עבר הרכב בו נסעה התינוקת עם משפחתה ברחוב אשר וינר בעיר, ככל הנראה מכיוונו של הכפר הפלסטיני הסמוך צור באהר. במשטרה מציינים כי החשד הוא ליידוי אבנים, אם כי נבדקת אפשרות שבקבוק תבערה הושלך מכיוונו של הכפר.

אבן הושלכה על הרכב (חדשות 2)

"התינוקת דיממה בזרועות אמה"

בני המשפחה טיפלו בתינוקת בתחילה בעצמם, בכניסה לשכונה, והזעיקו צוות של מגן דוד אדום. הפרמדיקים שהגיעו למקום פינו את התינוקת לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים כשהיא מחוסרת הכרה.

"כשהגענו למקום ראינו תינוקת בת שנה ו-11 חודשים בזרועות אמה כשהיא עם דימום בראשה", סיפר הפרמדיק רפאל הרברסט שהגיע לזירה, "אזרחים שהיו במקום סיפרו כי היא נפגעה מאבן גדולה מאוד שפגעה ברכב".

"נעמיד את הפושעים לדין". נתניהו (חדשות 2)

לדבריו, ברכב מאחור היו גם שני אחיה. "הענקנו לה טיפול רפואי ראשוני", הוסיף הפרמדיק, "בדרך היא איבדה הכרה אבל הכרתה שבה אליה עד שהגיעו לבית החולים". גורמי הרפואה שהיו בשטח מסרו כי לא נשקפת לתינוקת סכנת חיים.

ד"ר דבורה פרידר, ממחלקת הילדים בבית החולים הדסה עין כרם שטיפלה בתינוקת סיפרה: "התקבלה ילדה בת שנתיים עם פגיעת ראש כתוצאה מפגיעת אבן. היא הגיעה במצב יציב, עברה סדרת בדיקות ומצבה מוגדר יציב".  בת השנתיים תאושפז הלילה במחלקת כירורגית ילדים להמשך השגחה וטיפול.