רוב הפלסטינים: "המו"מ עם ישראל הוא טעות"

סקר שערך מכון פלסטיני חושף פסימיות עמוקה בקרב הציבור ברשות. רוב הפלסטינים מאמינים כי סבב המו"מ הנוכחי עם ישראל הוא טעות, רוב מוחלט מאמין שהשיחות ייכשלו. למרות זאת, רק חמישית מהפלסטינים רואים באלימות את הדרך המועדפת להשגת מטרות ורק 18.8% תומכים בחמאס

פלסטינים בהפגנה (רויטרס)

רוב הפלסטינים מאמינים כי כניסתו של יושב ראש הרשות אבו מאזן למשא ומתן עם ישראל היא טעות - כך עולה מסקר שפרסם מכון המחקר הפלסטיני JMCC.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

50.5% מהנשאלים בסקר מאמינים כי הרשות לא הייתה צריכה להשתתף בשיחות, ורק 33.8% השיבו כי אבו מאזן עשה את המהלך הנכון.

התמיכה בשיחות נמוכה, אך הפסימיות ברשות הפלסטינית גבוהה אף יותר. 68.7% משוכנעים שהשיחות עם ישראל ייכשלו. רק אחד מחמישה פלסטינים מאמין שהשיחות יסתיימו הפעם בהסכם עם ישראל.

כנשאלו הנסקרים מהי הדרך הטובה ביותר של הפלסטינים להגיע למדינה עצמאית - 32.3% אמרו כי האמצעי הוא משא ומתן - ירידה של כ-4% מהסקר הקודם. 29.3% השיבו כי "התנגדות אלימה" היא השיטה הטובה ביותר, 27.1% העדיפו אסטרטגיה של "התנגדות לא אלימה".

למרות הירידה, מהנתונים עולה כי למרות שרבים תומכים באלימות נגד ישראל, רוב הפלסטינים לא שותפים לעמדה זו, והדבר מתבטא גם בתמיכה בתנועות השונות. 37.1% השיבו כי אם הבחירות ברשות הפלסטינית היו נערכות היום, הם יצביעו לפת"ח, תנועתו של אבו מאזן. רק 18.8% יצביעו לחמאס.