נפרדים מאריק איינשטיין – גם מעל בימת האו"ם

הכאב שעטף ביממה האחרונה את מרבית אזרחי ישראל, לאחר לכתו של אריק איינשטיין ז"ל, לא נשאר רק בגבולות המדינה – שגריר ישראל באו"ם בחר להקדיש מספר רגעים במהלך ישיבת מועצת הביטחון כדי לספר לעולם על סמל הישראליות שהלך לעולמו, ועל המסר שכולנו יכולים ללמוד משיריו

האבל על מותו של אריק איינשטיין ז"ל הגיע הלילה (ד') גם למטה האומות המיוחדות בניו יורק, כששגריר ישראל באו"ם, רון פרושאור, ספד לו במהלך ישיבת מועצת הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני ואתה נשנה את העולם, אני ואתה אז יבואו כבר כולם", ציטט פרושאור קטע מתוך השיר המוכר בפני חברי המועצה, והסביר להם את המחווה המיוחדת בכך ששיריו של הזמר המנוח מהווים את פס הקול של מדינת ישראל.

"בעודנו מתאבלים על לכתו של אחד מסמליה של מדינת ישראל, מי ייתן שהמוסיקה שהשאיר אחריו תנחה את מאמצינו להפוך את העולם הזה למקום בטוח, חזק ושמור יותר. יחד, כולנו יכולים לשנות את העולם", אמר פרושאור לעמיתיו האו"ם.

איינשטיין מובא למנוחות (חדשות 2)

גם בתל אביב המשיכו הלילה מעריציו הרבים של אריק איינשטיין להתאבל על לכתו, שעות לאחר סיום ההלווייה. עשרות בני אדם התאספו מחוץ לביתו ברחוב חובבי ציון בתל אביב שם הניחו פתקים עליהם נכתב - "יש בי אהבה והיא תנצח", "תודה על השנים היפות" ו"אריק, האיש והאגדה, אוהבים אותך".

אחרים בחרו להעביר את הלילה העצוב בכיכר רבין, שם עשרות בני נוער ומבוגרים ישבו יחד במעגל גדול סביב נרות, ושרו את שיריו של איינשטיין בליווי גיטרה וקלידים. גם בשולי הכיכר ישבו אזרחים בקבוצות קטנות - מנגנים ושרים.