פרושאור: "האו"ם איבד מגע עם המציאות"

לרגל יום הסולידריות עם הפלסטינים שצוין בארגון, תקף שגריר ישראל את ההחלטה. "הגיע הזמן להפסיק עם הצביעות – איפה הסולידריות עם קורבנות הטרור בישראל ומשפחותיהם?", תהה

"מספיק עם הצביעות". פרושאור, ארכיון (חדשות 2)

משא ומתן מדיני? שגריר ישראל באו"ם רון פרושאור תקף היום (ג') את הפלסטינים בעצרת הכללית של האו"ם שקיימה דיון מיוחד בסוגיה הפלסטינית, ואמר כי "גם אלף החלטות באו"ם לא ישנו את האמת על כ"ט בנובמבר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האמירה הגיעה על רקע החלטה שאומצה בסופו של הדיון, על יום הסולידריות עם הפלסטינים. "איפה הסולידריות עם קורבנות הטרור בישראל ומשפחותיהם? הגיע הזמן להפסיק את הצביעות", אמר פרושאור. "בזמן שהפלסטינים מבקשים סולידריות מהאו"ם, הם ממשיכים לחנך דור שלם לשנאת ישראל והכחשת הקשר בין העם היהודי למולדתו. הטרור משטחי הרשות לישראל הכפיל את עצמו בשנה האחרונה".

"יש רק אמת אחת על כ"ט בנובמבר", הבהיר פרושאור, "ישראל קיבלה את תכנית החלוקה והעולם הערבי פתח במלחמה. חזרה שיטתית על שקרים מדי שנה באו"ם לא תשכתב את ההיסטוריה".

"בכל שנה אני נתקף בתחושת דז'ה-וו", המשיך פרושאור. "הפלסטינים ממשיכים לברוח מהכרעות גורליות במשא ומתן, ומתעסקים רק בהפקת אירועים מתוקשרים באו"ם. זהו ריטואל קבוע המוכיח כי האו"ם משמש חותמת גומי לגחמות הפלסטיניות".

פרושאור אף התייחס להחלטה הקוראת לישראל להעביר את הגולן לסוריה כדוגמה לניתוק של האו"ם מהמציאות בשטח. "האו"ם שובר שיאים של אבסורד ואטימות", טען שגריר ישראל באו"ם. "ההחלטה הקוראת להעביר את הגולן ותושביו לאסד עלולה להיות גזר דין מוות עבורם. גם הגינוי לישראל 'על היחס לעם הסורי' עומד ביחס הפוך למציאות כאשר אזרחי סוריה מטופלים בבתי החולים בישראל".