הולנד: "להפסיק מיד את הבנייה בהתנחלויות"

נשיא צרפת ביקר ברמאללה ונפגש עם אבו מאזן. "למען השלום, כדי להגיע להסכם, צרפת קוראת להפסקה מיידית ומוחלטת של הבנייה מפני שזה מסכן את פתרון שתי המדינות". אבו מאזן: "ההתנחלויות הן האיום הגדול ביותר על תהליך השלום"

אחרי פגישותיו עם נתניהו ופרס, הגיע היום (ב') נשיא צרפת פרנסואה הולנד לביקור ברמאללה ונועד עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. במהלך מסיבת עיתונאים שקיימו השניים קרא הנשיא הצרפתי לישראל לעצור את הבנייה בהתנחלויות והזהיר כי היא מזיקה לתהליך השלום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נשיא צרפת נפגש עם ההנהגה הפלסטינית, הניח זר על קברו הזמני של יאסר ערפאת וחתם על התחייבות לסייע לפלסטינים ועל הסכמי תמיכה בפיתוח בשטחי הרשות. הולנד הזכיר לאבו מאזן שהרשות היא המדינה שמקבלת מצרפת את הסיוע הגדול ביותר.

"למען השלום, כדי להגיע להסכם, צרפת קוראת להפסקה מיידית ומוחלטת של הבנייה בהתנחלויות מפני שזה מסכן את פתרון שתי המדינות", אמר הולנד במסיבת העיתונאים.

גם אבו מאזן תקף את המשך הבנייה ביהודה ושומרון ואמר כי "ההתנחלויות הן האיום הגדול ביותר שעשוי לסיים את תהליך השלום ולהוביל לכישלונו".

הדברים נאמרים על רקע המכרזים שפרסם בשבוע שעבר משרד הבינוי והשיכון לבניית אלפי יחידות דיור מעבר לקו הירוק, שגררו שורת גינויים בעולם ולבסוף הוקפאו על ידי ראש הממשלה נתניהו.

למרות הביקורת, הבהיר אתמול אבו מאזן כי "שיחות השלום עם ישראל ימשיכו לפי תוכנית תשעת החודשים שהוסכמה עם ארה"ב, ללא קשר להתפתחויות בשטח". בריאיון לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP אמר יו"ר הרשות: "נסיים את תשעת החודשים, ואז נחליט מה הצעד הבא שלנו".