נתניהו ל-CNN: "עסקה רעה עלולה להוביל למלחמה"

לקראת חידוש שיחות הגרעין בין אירן לשש מעצמות המערב בז'נבה השבוע, הזהיר ראש הממשלה מפני גיבוש הסדר דומה לזה שהושג בסבב השיחות הקודם. "אני מקווה שיגיעו הפעם לעסקה טובה יותר", אמר. "מתפקידי לדאוג להישרדותו של עמי"

"עסקה רעה עלולה להוביל למלחמה". ארכיון (לע"מ)

לקראת סבב השיחות השלישי בין אירן לשש מעצמות המערב - נתניהו ממשיך בבליץ התקשורתי: בריאיון לרשת CNN חזר ראש הממשלה על אזהרותיו מפני "עסקה רעה" בכל הנוגע לתכניתה הגרעינית של הרפובליקה האסלאמית. "עסקה שכזו עלולה להוביל למלחמה", הדגיש ראש הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אירן משמרת את יכולתה להגיע לגרעין צבאי והדבר הזה מסכן את עתידה של מדינת ישראל", הבהיר נתניהו. "אני מנהיג המדינה שלי ומתוקף תפקידי - עליי לדאוג להמשך קיומה".

בשעות הצהריים נחת נשיא צרפת פרנסואה הולנד בנמל התעופה בן גוריון, שם החל את ביקורו הראשון בישראל מאז שנבחר לתפקיד. "צרפת לא תקבל את הפצת הנשק הגרעיני", אמר הולנד בהתייחסו למשא ומתן עם אירן. "כל עוד איננו בטוחים שאירן ויתרה על תכנית הגרעין שלה, נמשיך בדרישותינו ובסנקציות הקיימות".

הולנד הוסיף כי צרפת לוקחת בחשבון את דאגות ישראל מתכנית הגרעין האירנית, ואמר בעברית: "תמיד אשאר חבר של ישראל".

נתניהו והולנד (רויטרס)

אירן: לא נתעקש שיכירו בזכותנו להעשיר אורניום

"ידידנו נשיא צרפת, בשם ממשלת ישראל ומדינת ישראל, אני מקבל בברכה חמה את פניך ואת פני משלחתך", אמר ראש הממשלה נתניהו בטקס קבלת הפנים בנתב"ג. "זהו הביקור הראשון שלך כנשיא בישראל - מדינתו האחת והיחידה של העם היהודי, שהיא גם הדמוקרטיה היחידה בישראל".

גם באירן עצמה מתייחסים למגעים עם המערב, והיום הבהיר שר החוץ וראש צוות המו"מ עם המעצמות מוחמד זריף כי "אנו סבורים כי זכותה של אירן להעשיר (אורניום) לא עומדת למו"מ, אבל אנו לא רואים צורך בכך שיכירו בזכות הזו מפני שזו זכות בלתי ניתנת לשלילה וכל המדינות צריכות לכבד אותה".

זריף אמר לסוכנות הידיעות האירנית ISNA כי "הגענו לשלב מאוד רגיש במו"מ ובשלב הזה, אנחנו לא רוצים לפרט בנוגע לפרטים. זה תנאי הכרחי שיסירו את הסנקציות ואת הלחץ הכלכלי שהטילו על העם האירני. אנו מתקדמים בכיוון הזה".

שר החוץ האירני הביע ביטחון באפשרות להשיג הסכם, אך ציין בזהירות כי כיוון השיחות עלול להתהפך אם לא תושג תוצאה משביעת רצון: "אנחנו רוצים להגיע להסכם ולהבנות".