פרס להולנד: לבלום את שאיפותיה של אירן

בתום פגישת עבודה שקיימו נשיאי ישראל וצרפת, קיימו שמעון פרס ופרנסואה הולנד מסיבת עיתונאים שבה התייחסו ליחסים בין המדינות וכן לטיפול הבינלאומי בסוגיית הגרעין האירני. "תמיכת צרפת בישראל בלתי ניתנת לערעור", אמר פרס

נשיא צרפת פרנסואה הולנד נחת בצהריים (א') בנמל התעופה בן גוריון, שם החל את ביקורו הראשון בישראל מאז נבחר לתפקיד. במהלך טקס קבלת הפנים שנערך בנתב"ג נפגש הולנד עם נשיא המדינה שמעון פרס וכן עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שיקיים עמו הערב פגישת עבודה שתעסוק בעיקרה במגעים עם אירן. לאחר מכן נסע הולנד למשכן הנשיא בירושלים, שם קיים מסיבת עיתונאים משותפת עם פרס, שאותה העברנו בחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנשיא פרס בירך את הולנד בבואו לישראל. "סיימנו זה עתה פגישה חיובית ברוח הידידות העמוקה ורבת השנים שבין צרפת לישראל", אמר פרס, שהגדיר את השיחה כ"טובה ומועילה מאוד".

"אזרחי ישראל אסירי תודה לצרפת שעמדה לצדנו בימים קשים ביותר ובשעות מאבק. לא נשכח זאת לעולם", הוסיף נשיא המדינה. "תמיכתה של צרפת בישראל הייתה ייחודית ונותרה בלתי מעורערת".

הולנד ופרס, היום (מארק ניימן, לע"מ)

הוא הדגיש כי גם היום צרפת ניצבת בשורה הראשונה, יחד עם האיחוד האירופי וארצות הברית, בהתנגדותה האיתנה, למנוע מההנהגה האירנית נשק גרעיני וטילים ארוכי טווח. "ישראל מעריכה את העמדה הנחושה של צרפת, תחת הנהגתך, ידידי פרנסואה הולנד, במערכה העולמית לבלום את שאיפותיה המסוכנות של אירן להשתלט על המזרח התיכון. אנו יחד במאבק זה ויחד ננצח בו".

"הנהגת אירן תיבחן במעשים"

פרס אמר כי פתרון דיפלומטי עדיף על פני שימוש באמצעים צבאיים, "אך שטף המילים של ההנהגה האירנית אינו מספק אלא אם כן הוא יגובה במעשים. אחרת הוא חסר משמעות".

מוקדם יותר, עם נחיתתו בישראל, אמר נשיא צרפת כי ארצו לא תשלים עם אירן גרעינית. "כל עוד איננו בטוחים שאירן ויתרה על תכנית הגרעין שלה, נמשיך בדרישותינו ובסנקציות הקיימות", הדגיש הולנד. הנשיא הצרפתי הוסיף כי צרפת לוקחת בחשבון את דאגות ישראל מתכנית הגרעין האירנית, ואמר בעברית כי "תמיד אישאר חבר של ישראל".