שיחות הגרעין עם אירן: קרי יגיע לישראל

העולם קרוב מתמיד להסכם עם אירן, וראש הממשלה נתניהו ממשיך במסע השכנועים של מנהיגי העולם. היום הוא צפוי להיפגש עם ראש ממשלת צרפת הולנד, ביום רביעי עם נשיא רוסיה פוטין וביום שישי הקרוב עם מזכיר המדינה קרי. "אירן בלחץ, אפשר להגיע להסכם הרבה יותר טוב", אמר נתניהו

מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי צפוי להגיע לביקור בישראל ביום שישי הקרוב כדי לדון עם ראש הממשלה נתניהו ובכירים נוספים בירושלים על המשא ומתן שנמשך בין המעצמות לאירן בנוגע לתוכנית הגרעין, כך על פי הודעת נתניהו בישיבת הממשלה השבועית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ג'ון קרי הוא ידיד ותיק שלי והוא גם ידיד של ישראל", הדגיש נתניהו בניסיון להפיג את המתיחות שנרשמה לאחרונה בין וושינגטון לירושלים סביב הסוגיה האירנית. "אני מבקש להבהיר שגם בין הידידים הטובים ביותר יכולים להיות חילוקי דעות, ודאי בנושאים שקשורים לעתידנו ולגורלנו. חובתו של ראש ממשלת ישראל וחובתה של ממשלת ישראל לעמוד על האינטרסים החיוניים לנו".

נתניהו, שהפך בחודשים האחרונים לאחרון הנאבקים בתוכנית הגרעין האירנית, הבהיר כי ההצעה שהוגשה לאירן, שבמסגרתה יצומצמו הסנקציות המוטלות על המדינה, אינה מספקת לדעתו וכי ניתן להשיג הסכם טוב יותר.

ראש הממשלה צפוי לדון בסוגיה האירנית גם עם נשיא צרפת פרנסואה הולנד שמגיע היום לביקור בישראל, ועל פי דיווחים שהגיעו מז'נבה, ארצו היא שמנעה את חתימת ההסכם, שאותו כבר הגדיר ראש הממשלה כ"עסקה גרועה מאוד".

"אני מקווה להצליח לשכנע את ידידנו בשבוע הזה ולאחר מכן להשיג הסכם הרבה יותר טוב", הבהיר ראש הממשלה בישיבת הממשלה. "זה ניתן כי אירן נתונה ללחץ כלכלי והמשך הלחץ והעצמתו יכולים להביא לתוצאה הרבה יותר טובה של פתרון דיפלומטי בדרכי שלום".

ביום רביעי הקרוב צפוי נתניהו להיפגש עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין במוסקווה, כחלק נוסף במאמציו להפעיל לחץ על הקהילה הבינלאומית. לדבריו, בכוונתו להמשיך במסע השכנועים גם בפגישותיו עם המנהיג הרוסי ועם מזכיר המדינה האמריקני.