היום: נשיא צרפת פרנסואה הולנד ינחת בישראל

לראשונה מאז נבחר לתפקידו, יגיע היום נשיא צרפת לביקור בן שלושה ימים בישראל. בעקבות הביקור צפויים שיבושים בתנועה בכביש 1 בדרך מתנב"ג לירושלים. במהלך היום הולנד ייפגש עם הנשיא פרס, יבקר בהר הרצל וב"יד ושם" וייקיים פגישת עבודה עם רה"מ נתניהו - בו צפויים השניים לדון בעיקר בנושא המגעים בין אירן למעצמות

פרנסואה הולנד נשיא צרפת. ארכיון (AP)

בעוד העולם כולו מחכה לפתיחת סבב שיחות הגרעין הנוסף בהמשך השבוע, נשיא צרפת פרנסואה הולנד צפוי להגיע היום (א') לביקור בישראל - שיעסוק בעיקרו בנושא ההסכם העתידי עם אירן. הולנד צפוי לנחות בנתב"ג בשעה 13:30, שם יקבל אותו שר החוץ אביגדור ליברמן. בעקבות הביקור התנועה בכביש 1 צפויה להיסגר לסירוגין עד השעה 15:00 מכיוון נתב"ג לירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם הגיעו לירושלים, יתקבל הנשיא הולנד בטקס חגיגי במשכן הנשיא שמעון פרס. לאחר טקס קבלת הפנים צפויים השניים לנטוע עץ ולשאת הצהרה משותפת שתפתח את ביקורו של הנשיא הצרפתי.

לאחר הביקור בבית הנשיא, בשעה 16:00 אחר הצהריים, צפוי הולנד להגיע לבית הקברות הצבאי בהר הרצל בירושלים. שם יניח זר על קרבו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין, ומשם יעבור לביקור ב"יד ושם".

בשעה 18:00 בערב צפוי נשיא צרפת להיפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו במעונו הרשמי בירושלים. פגישה זו צפויה להיארך כשעה וחצי, ובסיומה צפויים השניים לארח מסיבת עיתנואים ולתת הצהרה משותפת.

ביקור הולנד - אחרי שצרפת מנעה הסכם עם אירן

היום הראשון בביקורו של הולנד יסתיים בארוחת ערב משותפת לו ולראש הממשלה. במקביל, במלון המלך דוד בירושלים, צפויה להתקיים ארוחה משותפת לשבעת השרים הצרפתיים המגיעים עם הולנד לביקור ולשרי ישראל הבכירים.

הולנד מגיע לארץ בעמדה חזקה, לאחר שארצו הובילה את ההתנגדות לנוסח ההסכם בין אירן למעצמות. בשבוע שעבר טענה צרפת כי היא האחראית לעמדות הנוקשות שהציגו המעצמות כלפי אירן. כך, למרות שבסוף השבוע שעבר הצדדים היו קרובים לחתימת ההסכם, התנגדותה של צרפת למתווה במסגרתו תקפיא אירן העשרת האורניום לרמה של 20%, להעמיד - מנעה ברגע האחרון את החתימה.