הנשיא פרס: "אין לזלזל בידידות עם ארצות הברית"

נשיא המדינה התייחס למשבר האחרון ביחסי ישראל וארצות הברית, על רקע הניסיון להגיע להסכם עם אירן על תכנית הגרעין וקרא לשמר את היחסים בין ירושלים לוושינגטון. פרס ביקש להימנע משבר חמור יותר בקשר בין המדינות. "אין בקשה ישראלית אחת שאובמה לא נענה לה, כולל הטלת וטו על ההצבעה בנושא התנחלויות", אמר פרס

נשיא המדינה שמעון פרס. ארכיון (חדשות 2)

נשיא המדינה שמעון פרס התייחס הערב (ה') למתיחות האחרונה בין ישראל לארצות הברית, על רקע ההסכם המתגבש בין אירן למעצמות. במהלך טקס הענקת פרס בן גוריון בתל אביב אמר הנשיא: "אין לזלזל בידידות עם ארצות הברית, הקשר בין המדינות הוא יסודי, לא פשוט ולא מובן מאליו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרס התייחס בדבריו להיסטוריה העמוקה של יחסי ישראל וארה"ב וציין כי תמיכתה של ארצות הברית בישראל היא יוצאת דופן. "אנחנו ברי מזל שאמריקה הייתה ונשארה ידידה שלנו", אמר פרס. "אין בקשה ישראלית אחת שאובמה לא נענה לה, כולל להטיל וטו על ההצבעה בנושא התנחלויות במועצת הביטחון של האו"ם, על אף שמעולם לא ראתה בהתנחלויות דבר לגאלי".

נשיא המדינה הוסיף לתאר את טיב היחסים בין ישראל לארה"ב. "ידידיי, אל נא נזלזל בקשר הזה", אמר פרס. "היום יכול להיות ויכוח ואם יש לנו הערות צריך להשמיע אותן, אבל חשוב לזכור כי לא רק אנחנו יודעים את הכל - אני מתרשם שגם אמריקה יודעת דברים", הוסיף.

מוקדם יותר היום, דיווחו אנשי סנאט רפובליקנים כי מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי קרא להפסיק להיענות לדרישות ישראל. "קרי אמר שצריך להפסיק להקשיב לישראל בנושא האירני", סיפר עוזרו של אחד הסנאטורים שנכח בפגישה.