התשובה של הפלסטיניות לדני אילון: "מה אתה מעשן?"

בזמן שדני אילון עוד היה סגן שר החוץ הוא העלה סרטונים ליו טיוב, ובהם ניסה לטעון כי אולי מעולם לא היתה מדינה פלסטינית או עם פלסטיני. השבוע העלו שתי פלסטיניות מדובאי ולונדון סרטון ובו סיפקו תשובה משלהן לטענות. צפו

לפני שנתיים, כשדני אילון היה סגן שר החוץ, הוא פרסם שורה של סרטונים ביו טיוב ובהם ניסה להסביר את הצד של ישראל בסכסוך. אחד הסרטונים הוקדש להיסטוריה של הגדה המערבית ובו טען אילון כי ישראל לא כבשה את הגדה מהפלסטינים וכי למעשה אין דבר כזה עם פלסטיני. השבוע, שתי פלסטיניות, אחת מדובאי ואחת מלונדון, החליטו להשיב לו בסרטון משלהם.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ב-1967 לא הייתה אומה ערבית או מדינה ערבית בשם פלסטין, למעשה האם אי פעם הייתה כזאת?", נראה אילון אומר בסרטון המקורי, שהושאל לזה החדש. אז עוצרת אחת הפלסטיניות את הדברים והוא זוכה לתשובה: "רגע, רגע, רגע, תעצרו את החיטוטים. 'האם אי פעם היתה כזו?' ברצינות?!"

היא לא מסתפקת בכך, מחריפה את הטון ועוקצת: "תסתום את הפה, אני לא יודעת איזה חומר אתה מעשן, דני, אבל הייתי רוצה לנסות קצת ממנו. אתה באמת מנסה להגיד שאני כפלסטינית לא קיימת? איפה אתה חושב שאנחנו, במטריקס?"

אז שוטחת הנציגה בסרטון את העובדות ההיסטוריות כפי שהיא מכירה אותן: "כשהבריטים כבשו את פלסטין ב-1922 הם קראו לה... נו איך הולך השם הזה? אה נכון, המנדט הבריטי בפלסטין".