נתניהו לקרי: בעזרת לחץ כבד, ניתן לגרום לאירן לפרק לחלוטין את תוכנית הנשק הגרעיני שלה"

ראש הממשלה נפגש הבוקר עם מזכיר המדינה האמריקני ששב לביקור בישראל, והתייחס למו"מ המדיני עם הפלסטינים. "לפני שלושה חודשים הסכמנו על התנאים להתחלת המשא ומתן, ואנו מקיימים אותם באדיקות. אני מודאג ממצב השיחות מכיוון שהפלסטינים ממשיכים בהסתה, וממשיכים ליצור משברים מלאכותיים"

"להמשיך את הלחץ על אירן". נתניהו וקרי (רויטרס)

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר בירושלים עם מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי שהגיע לביקור בישראל. "שמענו שלשום בטהרן את הקריאות 'מוות לאמריקה', ואני מאמין שאלה הפנים האמיתיות של משטר זה ומי ששולט בו", אמר נתניהו בפתח הפגישה. "אסור שלמשטר כזה יהיה את הנשק המסוכן בעולם. כל עוד הם ממשיכים במאמציהם להעשיר אורניום ולהשיג נשק גרעיני, יש להמשיך את הלחץ ואף להגביר אותו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מאמין שניתן, בעזרת לחץ כבד, בגלל משטר הסנקציות שהובל במידה רבה על-ידי ארה''ב, לגרום לאירן לפרק לחלוטין את תוכנית הנשק הגרעיני שלה. אהיה מודאג מכל הסכם חלקי שיאפשר לאירן לשמור על יכולות לפתח נשק גרעיני, אך יאפשר להפחית את הסנקציות מכיוון שהדבר עלול לערער את הסנקציות", הוסיף ראש הממשלה.

נתניהו הדגיש כי ישראל רוצה שלום עם הפלסטינים. "לפני שלושה חודשים הסכמנו על התנאים להתחלת המשא ומתן, ואנו מקיימים אותם באדיקות. אני מודאג ממצב השיחות מכיוון שהפלסטינים ממשיכים בהסתה, ממשיכים ליצור משברים מלאכותיים, ממשיכים להתחמק מההחלטות ההיסטוריות הנחוצות לעשיית שלום אמת. אני מקווה שביקורך יעזור לנווט את השיחות למקום בו נוכל להשיג את השלום ההיסטורי לו אנו שואפים והעמים שלנו ראויים לו".

אתמול: קרי ביקר באנדרטת רבין

אמש הגיע קרי לאנדרטה לזכר ראש הממשלה המנוח יצחק רבין בכיכר רבין שבתל אביב. הוא הניח זר על האנדרטה בעוד שנציגים מעטים ממשפחות שכולות החלו לצעוק לעברו קריאות בוז. "נמשיך לעבוד על השלום, אני מבטיח שאמריקה תעמוד לצד ישראל לאורך כל הדרך", אמר קרי. "חשוב להשיג הסכם שלום שישמור על ביטחון ישראל ואנו מאמינים שזה דבר אפשרי".

קרי התייחס לפועלו של ראש הממשלה המנוח, ואמר כי הוא זוכר "אדם נהדר, מנהיג ואיש צבא נפלא. רגעים לפני שנרצח, הוא עמד כאן עם נשיא המדינה פרס, והם שרו את 'שיר לשלום'. 18 שנים אחר כך אנו צריכים לשמוע קולות שישירו את זה גם היום".