למרות הפערים: צוותי המשא ומתן נפגשו

לאחר שבשבוע שעבר דווח כי ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני סאיב עריקאת התפטר מתפקידו, התחדשו השיחות בין הצדדים. הצוותים, בראשות עריקאת ולבני, נועדו בירושלים לסבב דיונים נוסף. מוקדם יותר אמר יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן כי עד כה לא נרשמה כל התקדמות בשיחות

למרות הפערים: צוותי המו"מ נפגשים. ארכיון (AP)

על רקע הדיווחים שלפיהם השיחות בין ישראל לפלסטינים הגיע למבוי סתום, נועדו היום (ג') בירושלים צוותי המשא ומתן בראשות ציפי לבני וסאיב עריקאת לסבב דיונים נוסף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנאום שנשא אמש אמר יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן כי השיחות בין הצדדים לא הניבו תוצאות עד כה. "המשוואה לפיה הבנייה בהתנחלויות קשורה לשחרור אסירים תביא לפיצוץ", אמר. "המשא ומתן ממשיך, אך אין כל התקדמות".

בשבוע שעבר דיווחה סוכנות הידיעות הפלסטינית מען כי ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני סאיב עריקאת וחבר צוות המשא ומתן מוחמד שתייה הגישו את התפטרותם ליו"ר הרשות אבו מאזן.

על פי הדיווח, מקורות יודעי דבר אמרו כי ההתפטרות באה במחאה על אי עמידתה של ישראל, לטענת הפלסטינים, במחויבותיה כלפי תהליך השלום והמך הבנייה בהתנחלויות. עוד דווח כי אבו מאזן כינס פגישה דחופה יחד עם הוועד הפועל של אשף במטרה לקבל החלטה ביחס להמשך הצעדים.

"עמדת ישראל - הגרועה מזה 20 שנה"

למחרת הכחיש בכיר ברשות את הדיווח. סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" ציטטה את דבריו של וואסל אבו אל יוסף, חבר בוועד המנהל של הרשות הפלסטינית. הבכיר הפלסטיני עומד על כך כי סאיב עריקאת ומוחמד שתייה, נציגי צוות המשא ומתן הפלסטיני, לא התפטרו מתפקידם.

יאסר עבד רבו (רויטרס)

ראש הוועד הפועל של אש"ף, יאסר עבד רבו, תקף בשבוע שעבר בחריפות את עמדת ישראל במהלך סבב המשא ומתן הנוכחי. "עמדתה של ישראל בשיחות היא הגרועה ביותר ב-20 השנים האחרונות", אמר עבד רבו.

"ישראל מעוניינת קודם כל בסידורי ביטחון", ציטטה סוכנות הידיעות הצרפתית AFP את מזכיר הוועד הפועל של אש"ף יאסר עבד רבו. "גבולותיה העתידיים של מדינה פלסטינית אמורים להיות משורטטים על פי צורכי הביטחון של ישראל, שלעולם אינם נגמרים, והדבר מערער על האפשרות להקים מדינה פלסטינית".