בכיר פלסטיני: צוות המו"מ לא התפטר

ברשות הפלסטינית מכחישים את הדיווחים לפיהם אנשי צוות המשא ומתן הפלסטיני התפטרו מתפקידם במחאה על הבנייה הישראלית בשטחים. בתוך כך דיווחו הפלסטינים כי בשבוע הבא תתקיים פגישה בין קרי לאבו מאזן "על מנת להתמודד עם המשבר בשיחות השלום"

עריקאת, לבני וקרי, ארכיון (AP)

אחרי שאתמול (ה') דווח כי צוות המשא ומתן הפלסטיני הגיש את התפטרותו לאבו מאזן, בכיר ברשות מכחיש את הדיווחים וטוען כי הם לא נכונים.

רוצים לקבל עדכונים ונספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" מצטטת את דבריו של וואסל אבו אל יוסף, חבר בוועד המנהל של הרשות הפלסטינית. הבכיר הפלסטיני עומד על כך כי סאיב עריקאת ומוחמד שתייה, נציגי צוות המשא ומתן הפלסטיני, לא התפטרו מתפקידם.

מוקדם יותר היום הודיעו הפלסטינים כי ביום שלישי תתקיים פגישה בין מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי ליו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, "על מנת להתמודד עם המשבר בשיחות השלום בעקבות חידוש הבנייה בהתנחלויות".

אתמול דווח כי ההתפטרות באה במחאה על אי עמידתה של ישראל, לטענת הפלסטינים, במחויבויותיה כלפי תהליך השלום. עוד דווח כי אבו מאזן כינס פגישה דחופה יחד עם הוועד הפועל של אשף במטרה לקבל החלטה ביחס להמשך הצעדים.

ביום שלישי האחרון, עם שחרורם של 26 אסירים ביטחוניים במסגרת חידוש המגעים, אמר מזכיר הוועד הפועל של אש"ף יאסר עבד רבו כי "עמדתה של ישראל בשיחות היא הגרועה ביותר ב-20 השנים האחרונות".