בתגובה על הקפאת כספי המסים: הפלסטינים מחרימים 5 חברות ישראליות

ועדה מיוחדת שבה חברים בכירים באש"ף ובפתח קבעה כי החל מיום רביעי הקרוב תיאסר הכנסת מוצריהן של 6 יצרניות מזון ישראליות. החלטת הוועדה - בעקבות הטלת הסנקציות והקפאת כספי המסים הפלסטיניים בשל פנייתם לאו"ם

הפלסטינים: מחרימים סחורה ישראלית, ארכיון (חדשות 2)

הסלמה נוספת ביחסים בין הרשות הפלסטינית לישראל. בכיר פת"ח מחמוד אל-עאלול הודיע היום (שני) כי הפלסטינים יאסרו כבר מיום רביעי הקרוב את הכנסת מוצריהן של שש חברות ישראליות לשטחי הרשות ובהן שטראוס, תנובה, עלית, יפאורה, פריגת ואסם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההודעה בדבר ההחלטה הפלסטינית נמסרה במסיבת עיתונאים שכינס אל-עאלול עצמו, העומד בראש ועדה מיוחדת שהוקמה בכדי לבחון את הנושא. החלטת הוועדה התקבלה בעקבות הסנקציות הכספיות והקפאת כספי המסים הפלסטיניים שהטילה הממשלה על הרשות, זאת בשל פנייתם למועצת הביטחון.

בנוסף, הוועדה אישרה סוחרים ברחבי הרשות הפלסטינית יידרשו במשך שבועיים להיפטר מהסחורה שנמצאת כעת ברשותם. לאחר מכן, נציגות של הוועדה יסיירו בשטחי הרשות בכדי לוודא לאכוף את האיסור. אל-עאלול טען כי החרמת המוצרים הישראליים צריכה להיות חלק מאסטרטגיה קבועה, ואף הבהיר כי בשלבים הבאים יורחב האיסור גם לגבי מוצרים נוספים.

בישראל התקבלה ההחלטה בדבר הקפאת כספי המסים עוד בחודש שעבר, במענה לבקשת הפלסטינים להצטרף לבין הדין הבינלאומי בהאג. במסגרת הסנקציה הישראלית, הוחלט לעצור את העברת המסים בגובה חצי מיליארד שקלים לרשות. בכיר הרשות סאיב עריקאת גינה את הצעד הישראלי וכינה אותה "פשע מלחמה של ממש".