שגריר ארה"ב על המתיחות עם ישראל: "יש אי הסכמות, לא משבר"

שגריר ארצות הברית בישראל דן שפירו מנסה להנמיך את הלהבות לקראת נאומו הצפוי של ראש הממשלה נתניהו בקונגרס. "נעבור את זה", אמר שפירו, "נמשיך את העבודה המשותפת שלנו בלי קשר לוויכוח הזה"

שגריר ארצות הברית בישראל דן שפירו מנסה להנמיך את הלהבות בעימות שפרץ לאחרונה בין הממשל בוושינגטון לזה בירושלים בשל נאומו הצפוי של ראש הממשלה נתניהו בקונגרס. "נמשיך בעבודה המשותפת ללא קשר לוויכוח הזה", אמר היום השגריר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בדברים שאמר היום בכנס בבורסה ליהלומים ברמת גן, אמר השגריר כי "לא הייתי מגדיר את המצב הנוכחי כמשבר, אני חושב שתמיד יש לנו יחסים קרובים וברית קרובה וכל העבודה הזו תימשך, כרגע יש אי הסכמות אבל נעבור גם את זה".

נתניהו ואובמה, ארכיון (רויטרס)

שפירו הבהיר כי למרות הנאום בממשל האמריקני מתכוונים להמשיך את העבודה המשותפת עם ישראל "ללא קשר לוויכוח הזה", כך כהגדרתו. הוא הדגיש כי המאמצים של הנשיא אובמה ואנשיו מתרכזים כעת בניסיון להגיע להסכם מול אירן, שימנע מהרפובליקה האסלאמית להשיג נשק גרעיני.

"יש לנו מטרה קבועה עכשיו והיא להגיע להסכם דיפלומטי שיבטיח שאירן לא תשיג נשק גרעיני", הבהיר השגריר האמריקני. "אם זה יהיה אפשרי להגיע להסכמה אז נמשיך הלאה, אם לא אז לא נסיים בחודש מארס".

נתניהו בקונגרס, וגם ביידן. ארכיון (רויטרס)

הסערה המדינית מול הממשל האמריקני הגיעה בסוף השבוע האחרון לשיאה כשסגן הנשיא ג'ו ביידן הודיע כי לא יהיה נוכח בנאומו הצפוי של ראש הממשלה הישראלי בקונגרס. הדברים קיבלו תהודה נוספת כששלשום נפגש ביידן עם יו"ר האופוזיציה הרצוג במהלך כנס במינכן, במה שהסתבר לאחר מכן כשיחת מסדרון אקראית וידידותית בלבד שארכה שניות ספורות.