המשא ומתן המדיני: הפלסטינים מקשיחים עמדות

בעוד שישראל ניאותה לאשר את שחרורם של 26 מחבלים במסגרת הפעימה השנייה, נראה כי בצד השני הדרישות דווקא מתרבות: ממסמך פלסטיני שהודלף על ידי מתנגדי עריקאת ואבו מאזן עולה כי האחרונים דורשים זכות לפלסטינים לעבור לישראל, לרשות או לכל מקום אחר וכן חתימת הסכמים עם מדינות אחרות ללא מעורבות ישראל

הממשלה אמנם אישרה הערב (א') את שמות 26 המחבלים שישוחררו במסגרת הפעימה השנייה, ובמקביל נמשך המשא ומתן עם הפלסטינים - שם האחרונים דווקא מקשיחים עמדות.
בנייר שהציגו לקראת הניסיון להשיג הסכם מסגרת הוצגו דרישות חדשות מנציגי הרשות הפלסטינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כך למשל, דורשים הפלסטינים זכות בחירה לכל פליט לעבור לישראל, לרשות או לכל מקום אחר, שליטה פלסטינית במים באזור ים המלח ובמעברי הגבול, חילופי שטחים בהיקף שלא יעלה על 1.9%, חתימת הסכמים עם מדינות אחרות ללא מעורבות ישראל וכן שחרור כל האסירים הפלסטינים.

הדרישות הפלסטיניות (חדשות 2)

עוד הם מבקשים כבר מעתה הכרה בפלסטין כמדינה שנמצאת תחת כיבוש, מעבר בטוח לעזה, נסיגה מדורגת מישראל במשך שלוש שנים וחוזה שלום שייחתם כחצי חצי שנה לאחר מכן. יצוין, כי המסמך הודלף על ידי מתנגדי אבו מאזן וסאאב עריקאת.

הדרישות הישראליות (חדשות 2)

על פי הדיווח הפלסטיני, ישראל מסכימה למדינה פלסטינית בעלת רצף טריטוריאלי, נוכחות של צה"ל על נהר הירדן לתקופה מוסכמת ותנאי חדש בדמותו של פיצוי כספי בתמורה לשמירת גושי ההתנחלויות - בנוסף על חילופי השטחים.