סגן שר החוץ אלקין: "בלי פשרה על ההתנחלויות, נתרחק מהאיחוד האירופי"

בריאיון לסוכנות הידיעות רויטרס, טוען סגן שר החוץ זאב אלקין, כי ישראל והאיחוד ייאלצו להתרחק אם לא ימצאו פתרון לניסיון החרמת ההתנחלויות. "אנחנו אומת הסטארט-אפ, זאת תהיה טעות לאבד את היחסים איתנו", טען אלקין

מסר לאירופה, אלקין (חדשות 2)

ישראל והאיחוד האירופי נמצאות על סף פרשת דרכים - אם לא יסכימו להתפשר בנוגע להתחלויות, ייפגעו קשרי המסחר והמחקר בין הצדדים, כך טוען סגן שר החוץ זאב אלקין בריאיון לסוכנות הידיעות רויטרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אירופה הביעה בחודשים האחרונים את חוסר שביעות רצונה מהמשך הבנייה ביהודה ושומרון, ואף הצהירה כי הסוגיה עלולה להוביל לחרם על ישראל, אם לא יימצא פתרון. כך לדוגמה, תוכנית המחקר האירופית בשם "אופק 2020", שמגלגלת עשרות מיליוני דולרים עשויה לפסוח על ישראל. "באותה מידה, גם אירופה תאבד את הידע הישראלי הרב", אמר אלקין בתגובה לנושא.

"אם ניכשל במציאת פתרון, הכיוון העתידי שלנו יהיה להיפרדות בין ישראל לאיחוד", אמר סגן שר החוץ אלקין. " אנחנו אומת הסטארט-אפ, זאת תהיה טעות גדולה לאירופה לאבד את יחסיה עם ישראל".

בשבוע שעבר ביקר בישראל בכיר אירופי שהבטיח כי האיחוד מעוניין בהמשך שיתוף הפעולה עם ישראל בנושאי ההיי-טק והכלכלה, אך שכל המאמצים לגשר על העמדות בנושא ההתנחלויות עלו בתוהו עד כה. עוד צויין בדיווח של סוכנות הידיעות, כי למרות היחסים האינטימיים בין ישראל לארה"ב, מרבית הקשרים הכלכליים של ישראל הם דווקא עם מדינות אירופאיות, אליהן מגיע כשליש מהייצוא הישראלי מדי חודש.