שרי החוץ של אירופה נגד ביקורת נתניהו על הסכם הגרעין

להתנגדות הבית הלבן לנאום רה"מ נתניהו בפני הקונגרס מצטרפת כעת ביקורת מצד שאר המעצמות המעורבות במגעים עם אירן סביב תכנית הגרעין. במקביל להכנות האחרונות שעורך נתניהו לקראת הביקור בוושינגטון, אומרים שרי החוץ של המדינות: "הביקורת נגד ההסכם - טעות"

נתקל בביקורת לא צפויה. נתניהו, ארכיון (AP)

בעוד שראש הממשלה ממשיך להתעלם מהלחצים מוושינגטון נגד כוונתו לנאום בפני חברי הקונגרס האמריקני, נתקל ראש הממשלה בביקורת מפתיעות מצד שרי החוץ של מדינות אירופה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חרף הביקורות בבית הלבן, משלים ראש הממשלה בנימין נתניהו את ההכנות האחרונות לקראת נסיעתו לארצות הברית שם ינאם בפני הקונגרס האמריקני. בתוך כך, שגריר ישראל בוושינגטון, רון דרמר, ינחת הלילה בישראל כדי להשתתף בכנס קונסולים. במהלך שהותו יקיים דרמר עם נתניהו שורת התייעצויות, לרבות סביב הלך הרוח בקונגרס וההתמודדות עם הלחצים האמריקנים נגד רצונו של ראש הממשלה.

המסר החריג בנושא מגיע דווקא משרי החוץ של המעצמות האחרות המעורבות במשא ומתן עם אירן, ולפיו הביקורת הנגדית שמשמיעה ההנהגה בישראל נגד ההסכם עם אירן – אינה נכונה. גורמים בכירים דחו את הטענות שמשמיע נתניהו נגד גיבוש ההבנות והסבירו כי אירופה מגלה קשיחות כלפי האירנים, וכי ללא ויתורים מצד הרפובליקה האסלאמית – לא יהיה כל הסכם".

מי שהביע הסכמה עם דבריו של נתניהו היה מזכיר המדינה האמריקני, ג'ון קרי, שסבור כי נתניהו צודק וכי העיתוי הנכון לגיבוש הסכם מול אירן הוא כעת, וכי מהלך של חתימה על מסמך שכזה לא יושלם עד שלא תתגבשנה הסכמה בנושא.