לפני הפעימה השנייה: הצעת חוק של הבית היהודי נגד שחרור אסירים

בבית היהודי לא אהבו את נוסחת נתניהו של "אסירים תמורת בנייה". ביום ראשון, לפני הפעימה השנייה מתכוונים במפלגה להגיש הצעת חוק נגד נגד שחרורם של 26 האסירים הביטחוניים. "שחרור המחבלים בתמורה לזכות המפוקפקת של ציפי לבני להיפגש עם עריקאת חמור ביותר", אמרו בבית היהודי

הבית היהודי בהצעת חוק נגד שחרור אסירים (רויטרס)

ימים לפני של הפעימה השנייה לשחרור אסירים - מתחילה הביקורת מבית והפעם בדמות הצעת החוק. ביום ראשון הקרוב תגיש מפלגת "הבית היהודי" לוועדת השרים לענייני חקיקה הצעת חוק נגד שחרור מחבלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"שחרור המחבלים בתמורה לזכות המפוקפקת של ציפי לבני להיפגש עם עריקאת חמור ביותר", אמרו בבית היהודי, "עם כל הכבוד, עצירת שחרור הרוצחים חשובה אפילו יותר מהצדקת קיומה של לבני בממשלה".

טרם כינוסה של ועדת השרים, כדי לרכך את ההתנגדות מבית, נראה כי נתניהו יוצר נוסחה של "אסירים תמורת בנייה". ראש הממשלה אמר אתמול למדינה האמריקני ג'ון קרי בפגישתם המשותפת, כי כבר בשבוע הבא יפורסמו מכרזים לבנייה ביהודה ושומרון - כחלק מהסיכום עם פתיחת המשא ומתן. הוא ציין בנוסף כי הוא עומד בחלקו וממשיך לשחרר אסירים למרות הפיגועים בשטחים - אותם אבו מאזן לא מגנה.

"הניסיון לכרוך בין בניה לבין שחרור רוצחים הוא ציני ופסול מוסרית", אמרו הערב בכירים בבית היהודי, "טוב יהיה שראש הממשלה לא ישחרר רוצחים ולא יבנה. זהו נראה כמו ניסיון בזוי גם לשחרר רוצחים וגם להשחיר את מפעל ההתיישבות".

 

הנוסחה: "אסירים תמורת בנייה" (רויטרס)

במהלך ביקורו ברומא נועד אתמול מזכיר המדינה האמריקני עם ראש הממשלה נתניהו בפגישה מרתונית שנמשכה שבע שעות ועסקה בנושאים שעל סדר היום הישראלי - ובראשם המשא ומתן המדיני עם הפלסטינים.

טרם הפגישה טענו גורמים במשרד החוץ האמריקני, כי במהלך קרי יבקש לשמוע מנתניהו על הפשרות שהוא מוכן לעשות במסגרת המגעים המדיניים עם הפלסטינים. "קידום השלום עם הפלסטינים יהיה מבוסס על הכרה הדדית ועל הרעיון של שתי מדינות לשני עמים. אני חושב שזה הבסיס לכל הסכם שלום", אמר נתניהו והדגיש כי כל הסכם צריך להבטיח את יכולתה של ישראל להגן על עצמה ועל אזרחיה.