נוסחת נתניהו: אסירים תמורת בנייה

לפני הפעימה השנייה בשבוע הבא של שחרור אסירים ביטחוניים, אמר ראש הממשלה למזכיר המדינה האמריקני בפגישתם המשותפת כי כבר בשבוע הבא יפורסמו מכרזים לבנייה ביהודה ושומרון. נתניהו מבקש לרכך את ההתנגדות מבית מול שחרור האסירים ויוצר נוסחה חדשה: "אסירים תמורת בניינים"

נוסחה חדשה: ימים ספורים לפני הפעימה השנייה של שחרור האסירים הביטחוניים, נתניהו מנסה להתנגדות את ההתנגדות למהלך. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר אתמול למדינה האמריקני ג'ון קרי בפגישתם המשותפת כי כבר בשבוע הבא יפורסמו מכרזים לבנייה ביהודה ושומרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשבוע הבא צפויה להתרחש הפעימה השניה של שחרור אסירים במסגרת ההסכם להתנעת המשא ומתן. במסגרת פעימה זו ישוחררו 26 אסירים קשים מאוד ועדת השרים לענייני אסירים טרם התכנסה ונתניהו מחכה להכשרת השטח.

ראש הממשלה התריע בפני קרי כי כבר בשבוע הבא יפורסמו המכרזים לבנייה ביהודה ושומרון והזכיר לו כי מדובר בחלק מהסיכום בפתיחת המשא ומתן. בשיחה אמר נתניהו למזכיר המדינה האמריקני כי הוא עומד בחלקו, וממשיך לשחרר אסירים למרות הפיגועים בשטחים - אותם אבו מאזן לא מגנה.

למעשה, כדי לרכך התנגדות מבית, בעיקר בימין למהלך של שחרור אסירים יוצר נתניהו נוסחה של "אסירים תמורת בניינים" וייתכן שהוא מחכה לפרסום של מכרזי הבנייה בטרם כינוסה של ועדת השרים.

נתניהו מחכה להכשרת השטח (רויטרס)

במהלך ביקורו ברומא נועד אתמול מזכיר המדינה האמריקני עם ראש הממשלה נתניהו בפגישה מרתונית שנמשכה שבע שעות ועסקה בנושאים שעל סדר היום הישראלי - ובראשם המשא ומתן המדיני עם הפלסטינים.

טרם הפגישה טענו גורמים במשרד החוץ האמריקני, כי במהלך קרי יבקש לשמוע מנתניהו על הפשרות שהוא מוכן לעשות במסגרת המגעים המדיניים עם הפלסטינים. "קידום השלום עם הפלסטינים יהיה מבוסס על הכרה הדדית ועל הרעיון של שתי מדינות לשני עמים. אני חושב שזה הבסיס לכל הסכם שלום", אמר נתניהו והדגיש כי כל הסכם צריך להבטיח את יכולתה של ישראל להגן על עצמה ועל אזרחיה.