אבו מאזן: "לא הגענו למבוי סתום במו"מ"

יו"ר הרשות הפלסטינית התראיין לרשת טלוויזיה גרמנית וטען השיחות עם ישראל נתקלות בקשיים, אבל המשא ומתן רק בראשיתו ומוקדם להספיד אותו. "יש לנו עוד זמן לדון בסוגיות הקשות", הדגיש

יו"R הרשות אבו מאזן (AP)

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן התראיין לרשת התקשורת הגרמנית DW, במסגרת ביקור שהוא עורך ברחבי אירופה, והתייחס לשיחות עם ישראל. יו"ר הרשות נשאל לגבי הדיווחים שלפיהם תהליך השלום הגיע למבוי סתום ואמר: "הדיווחים האלה לא נכונים, המשא ומתן קשה אבל הוא לא הגיע למבוי סתום. אנחנו רק בראשיתו של התהליך, יש לנו עוד זמן לדון בסוגיות הקשות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אבו מאזן התייחס גם לסוגיית הבנייה בשטחים וטען שאי אפשר להמשיך ולבנות בהתנחלויות. "אסור להרחיב התנחלויות, מתנחלים לא צריכים לעלות למסגד אל אקצא", אמר. "אלה דברים שיוצרים מכשולים ובעיות". עם זאת, הדגיש: "למרות הבעיות אי אפשר להגיד ששיחות השלום נכשלו".

כמו הנציגים הישראלים, גם אבו מאזן אמר שהוא לא יכול להרחיב בנושא פרטי השיחות, אבל כן סקר את הנושאים שעל הפרק ובראשם הגבולות והסדרי הביטחון. יו"ר הרשות אמר כי מזכיר המדינה קרי מעודכן בכל הפרטים וסיפר ש"הוא מגלה הרבה מאוד הבנה לסבל הפלסטיני ותמיכה בתביעות העם הפלסטיני".

המראיין שאל את אבו מאזן האם הוא מייצג את העם הפלסטיני כולו והאחרון השיב שהוא מייצג את כל העם הפלסטיני ממש כמו שנתניהו מייצג את העם בישראל. יו"ר הרשות טען שעל כל הסכם יהיה משאל עם ואמר כי הוא לא חושש מאופוזיציה. אבו מאזן סיפר שניהל שיחות בנושא עם בכיר חמאס חאלד משעל.