ביידן יחרים את נתניהו, אך נפגש עם הרצוג

אחרי שאתמול הודיע כי לא יהיה נוכח בנאום רה"מ בקונגרס בחודש הבא, פגש סגן נשיא ארה"ב את יו"ר המחנה הציוני בשולי הוועידה הביטחונית במינכן. בליכוד זעמו על הפגישה: "חצייה חסרת אחריות של קווים אדומים, בוז'י פוגע באינטרסים הלאומיים"

אותו הוא לא מחרים, ביידן והרצוג (פלאש 90/מרים אלשטר, AP)

סגן נשיא ארה"ב ג'ו ביידן מחרים את נאום נתניהו בקונגרס, אך את יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג הוא דווקא כן פגש הערב (שבת) - בגרמניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הרצוג ערך אתמול והיום פגישות רשמיות ושיחות לא רשמיות עם שורה של מנהיגים בעולם ובהם סגן נשיא ארה"ב ג'ו ביידן, מזכיר המדינה האמריקני ג׳ון קרי, שר החוץ הגרמני, שרת החוץ של האיחוד האירופי, נשיא האיחוד האירופי ושר החוץ הבריטי.

עם ביידן הוא נועד בשולי הוועידה הביטחונית שנערכת במינכן לפגישת מסדרון ספונטנית אמנם, אך המסר של הממשל האמריקני לנתניהו ברור.

ביידן לא יהיה בארה"ב כשנתניהו ינאם

אתמול נמסר בהודעה שיצאה ממשרדו של סגן נשיא ארה"ב כי באותו הזמן שבו נתניהו ינאם בקונגרס, ביידן ישהה בחו"ל במסגרת מסע מתוכנן מראש שנקבע לו - עוד בטרם נודע על נאומו של ראש ממשלת ישראל ב-3 במארס.

הרצוג נשא הערב נאום בוועידה הביטחונית שבו הדגיש כי דרושות בריתות אזוריות ובינלאומיות כדי להיאבק בהצלחה בטרור וכי זה יחזק את ביטחונה של ישראל. הוא אמר כי אחד מצעדי המדיניות הראשונים שלו כראש ממשלה יהיה החזרת נושא עזה לסדר היום הבינלאומי על ידי קידום הצעת החלטה לפירוז עזה בתמורה לשיקום הרצועה על ידי הקהילה הבינלאומית. יו"ר המחנה הציוני אמר עוד כי יפעל לחידוש המשא ומתן עם הפלסטינים על מנת לקדם את פתרון שתי המדינות.

הליכוד: "את חילוקי הדעות צריך ללבן בבית"

בליכוד זעמו על פגישתו של הרצוג עם קרי, והגיבו הערב: "התנהגותו של בוז'י במינכן היא חציה חסרת אחריות של הקווים האדומים. בשעה שראש הממשלה מבקש למנוע הסכם מסוכן בין המעצמות לבין איראן, בחר יו"ר האופוזיציה להחליש את עמדת ישראל בזירה הבינלאומית."

"טובת המדינה מחייבת שאת חילוקי הדעות בין השמאל לליכוד נלבן כאן, בבית, מול הבוחר הישראלי. במקום זאת בוז׳י מתבטל בפני לחצי הקהילה הבינלאומית ורץ למינכן משיקולים פוליטיים ואישיים על מנת להכפיש את ראש ממשלת ישראל תוך פגיעה באינטרס הלאומי והביטחוני".