מו"מ במשבר: "בגלל ישראל אין כסף למשכורות"

בצל המו"מ המדיני, יו"ר הרשות אבו-מאזן ממשיך במתקפה נגד ישראל. לאחר שבסוף השבוע איים כי יפנה לאו"ם של הפרות ישראליות בירושלים, הפעם הוא מאשים את ישראל במצב הכלכלי הקשה ברשות. "לא נוכל לשלם משכורות בגלל הכיבוש הישראלי", אמר

"ישראל מנצלת את אדמותינו". אבו מאזן (רויטרס)

בצל המשא ומתן המדיני המתנהל בתיווך אמריקני מאחורי הקלעים, יו"ר הרשות מאשים את ישראל במצב הכלכלי ברשות הפלסטינית, זאת לאחר שאיים בסוף השבוע שיפנה לאו"ם בשל הפרות ישראליות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אבו מאזן הביע דאגה כי לא יועברו משכורות לחודש נובמבר לעובדי הרשות בשל קשיים כלכליים. בריאיון לטלוויזיה ברשות הוא אמר ששר האוצר שוקרי בשארב עדכן אותו כי הרשות לא תהייה מסוגלת לשלם את המשכורות מבלי לקבל סיוע כספי מהעולם.

"המצב הכלכלי מאוד קשה והסיבה העיקרית לכך היא הכיבוש הישראלי", אמר אבו-מאזן. "ישראל מנצלת את המשאבים והאדמות שלנו מה שמוביל בצורה ישירה לעלייה בגרעון שאנו צריכים להתמודד איתו".

"הכיבוש מביא לגירעון". אבו מאזן ונתניהו (רויטרס)

"אנחנו חייבים לקחת אחריות על פי החוק", אמר אבו מאזן. הוא ציין כי הרשות עובדת על שיפור היכולות הכלכליות, ומורידה את שיעור האבטלה באמצעות תמיכה במספר ארגונים. הוא גם קרא לפלסטינים שמתגוררים בעולם לתרום לרשות כדי למתן את המשבר. על פי סוכנות הידיעות "מען", הגירעון התקציבי של הרשות לשנת 2013 עומד על 500 מיליון דולר.

רק בסוף השבוע שעבר, אמר יו"ר הרשות כי הוא שוקל לפנות למועצת הביטחון ולמוסדות האו"ם בשל "הפרות ישראליות חמורות בעיקר בירושלים ובמתחם מסגד אל־אקצא". הוא ציין כי המתנחלים נכנסים למתחם המסגד מדי יום, ואף אמר כי מתנחלים ברחבי הגשה פוגעים בפלסטינים וברכושם. לטענתו, אירועים כאלה מכשילים את המאמצים להשגת שלום.