נתניהו על הפיגוע בפסגות: "התקפה נפשעת. הרשות לא יכולה להתנער מאחריות"

בפתח ישיבת הממשלה התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לפיגוע הירי שאירע אמש בפסגות, בו נפצעה קל ילדה בת 9. "כל עוד נמשכת ההסתה הפלסטינית – הרשות לא יכולה להתנער מאחריות לאירועים כאלה". רה"מ התייחס גם לנושא הגרעין האירני

התקפה נפשעת שהרשות אחראית לה: כך כינה ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה את פיגוע הירי שאירע אמש ביישוב פסגות, בו נפצעה קל הילדה נועם גליק בת ה-9.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ממשלת ישראל מתייחסת בחומרה רבה להתקפה הנפשעת על ילדה בת 9 ביישוב פסגות. איננו מסתפקים בזה שהמדיניות הביטחונית התקיפה שלנו הביאה לכך שהשנה היא השנה השקטה ביותר מזה למעלה מעשור בפיגועי טרור. אנחנו מזהים עלייה בפיגועי טרור בזמן האחרון, ואני חייב לומר שכל עוד נמשכת ההסתה בתקשורת הפלסטינית הרשמית, הרשות הפלסטינית אינה יכולה להתנער מאחריות באירועים אלה", פתח נתניהו את דבריו.

"לא יעזור למסיתים ולמרצחים למיניהם - אנחנו פה ואנחנו נישאר פה. משולחן הממשלה אני מבקש לאחל החלמה שלמה ומהירה לנועם הקטנה ולחזק כמובן את משפחתה. כולנו מתפללים לשלומה ואנחנו מחזקים את כל תושבי פסגות", אמר ראש הממשלה.

תומכים במו"מ דיפלומטי, מתנגדים לאפשר יכולת העשרה

ישראל לא תאפשר העשרת אורניום (רויטרס)
בהמשך דבריו התייחס ראש הממשלה גם לסוגיית המו"מ מול אירן בנושא הגרעין והתייחס לביקור בארה"ב ממנו שב בסוף השבוע האחרון. "נפגשתי לפגישה ארוכה ומעמיקה עם הנשיא אובמה, בה דנו באינטרס המשותף שלנו - למנוע מאירן נשק גרעיני. הדבר העיקרי שאנו פועלים להשיגו זה למנוע מאירן את יכולת ההעשרה", אמר נתניהו.

"איננו מתנגדים למו"מ דיפלומטי עם אירן. אנחנו עומדים על כך שהמו"מ הזה יביא לכך שאירן תתפרק מיכולת ההעשרה. אירן טונת שהיא רוצה יכולת זו לצרכים של אנרגיה גרעינית לצרכי שלום. 17 מדינות בעולם מפיקות אנרגיה גרעינית לצרכי שלום בלי צנטריפוגה אחת. הן מפיקות את האנרגיה הזאת בלי צנטריפוגות ובלי העשרה, כי העשרה היא המרכיב המרכזי להפקת חומק בקיע לפצצה גרעינית. מי שאינו רוצה חומר בקיע ופצצה גרעינית איננו מתעקש על העשרה" הדגיש.

לדבריו, הנקודה החשובה ביותר היא שאסור שתהיה לאירן יכולת העשרה: "הסנקציות לגבי אירן פועלות. הן רבות עוצמה, הן רגע לפני השגת מטרתן. אין מה להקל על הסנקציות לפני שתושג המטרה של פירוק אירן מהיכולת של העשרה, מהיכולת בעצם לייצר נשק גרעיני. זה היה מוקד השיחות", סיכם נתניהו.