כשהנשיא פרס נפגש עם מלכת הולנד

בתום ביקורו המדינה שארך כשלושה ימים, התקבל נשיא המדינה שמעון פרס לארוחת ערב בטקס רשמי על ידי מלך ומלכת הולנד בארמונם. "שני העמים חולקים ידידות הסטורית ועמוקה", הצהיר המלך וילם בתום ביקור הנשיא

נשיא המדינה שמעון פרס סיים היום (ד') את ביקורו הרשמי בהולנד, שננעל בטקס מיוחד בארמונו של המלך וילם. במהלך הטקס זכה הנשיא לאירוח ממלכתי ולמפגש חם עם מלכת הולנד מקסימה זורגואייטה סרוטי שקיבלה את פניו בארמון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתום ביקורו הרשמי התקבל פרס בארוחת ערב ממלכתית כמיטב מסורת ארמון המלוכה ההולנדי, באירוחם של המלך והמלכה שקיבלה את פניו בשמלה מלכותית ובכתר משובץ יהלומים. בארוחה השתתפו בני משפחת המלוכה ההולנדית והצמרת המדינית הכלכלית במדינה. במהלך הארוחה נשא המלך וילם נאום בו גולל את יחסי הידידות המיוחדים המתקיימים בין שתי המדינות. "אני שמח להרים כוסית לחיי אזרחי ישראל והידידות העמוקה בין העמים", אמר המלך.

בהמשך, הודה הנשיא למלך ההולנדי בשם אזרחי ישראל על הכנסת האורחים החגיגית. "הולנד וישראל חולקות ידידות היסטורית, אני נושא עמי מירושלים את תודתם של אזרחי ישראל ואת ברכתם לאזרחי הולנד, ולך המלך הצעיר ביותר", ציין פרס.

בסיום הנאום הזמין הנשיא את המלך והמלכה להגיע לביקור ממלכתי רשמי בישראל. פרס הצהיר כי "יהיה זה לכבוד לארח אותך בישראל". מלך הולנד הודיע כי ייענה להזמנה ברצון וישמח לבקר בישראל בקרוב.

"מהתומכות הגדולות באיחוד האירופי"

עם סיום ביקורו המדיני בהולנד אמר פרס כי הוא יוצא בתחושה של "ידידות עמוקה ותמיכה של הולנד בישראל בתחומים שונים". פרס אף התייחס לעמדת ההולנדים בסוגייה האירנית וציין כי גורמים בצמרת המדינה הבהירו כי הם מצדדים בעמדת ישראל באופן חד משמעי. "הולנד היתה ונשארת מהתומכות הגדולות של ישראל במדינות אירופה והביעה עמדה ברורה בנוגע לנושא הגרעין והטיפול בנשק הכימי בסוריה. בנוסף, אמירתו של ראש הממשלה ההולנדי בנוגע להתנגדות להחרמת מוצרים מישראל ופעילותו בסוגייה באיחוד האירופי  - חשובה ביותר", הבהיר פרס.

בנוסף אמר הנשיא כי היחסים בין הולנד לישראל עמוקים וישנו שיתוף פעולה פורה. הוא אף ציין כי "תמיכת הולנד בתהליך השלום הינה חשובה ביותר לקידום היציבות והשלום במזרח התיכון".