יעלון: "אסור להתפתות להקלת הסנקציות על אירן"

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון התייחס לנאומו של נתניהו בעצרת האו"ם ואמר: "ראש הממשלה שרטט אמש תמונה מדויקת בנושא האירני. אסור להפחית בסנקציות לפני שאירן מוותרת על יכולתה הלא קונבנציונלית"

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון גיבה הבוקר (ד') את ראש הממשלה בנימין נתניהו, לאחר נאומו בעצרת האו"ם, שבו האשים את המשטר האירני בהצגת מסכת שקרים לעולם והבהיר כי אם תיאלץ, ישראל תתמודד לבדה מול אירן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך סיור ברמת הגולן אמר יעלון כי "ראש הממשלה שרטט באו"ם את המציאות המדוייקת לגבי האיום האירני. רוחאני מבטא מתק שפתיים ומחובתו של ראש הממשלה להציג את התמונה המדויקת. עלינו להזהיר שאסור להתפתות בהקלת הסנקציות לפני שברור שהמשטר האירני מוותר על היכולת הלא קונבנציונאלית".

מוקדם יותר הבוקר התייחס גם השר וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני סילבן שלום לנאומו של נתניהו ואמר כי ישראל מצויה די לבדה במערכה מול הרפובליקה האסלאמית. "אנחנו מתמודדים די לבד עם האיום של האירנים להשמידנו", אמר שלום. "האמירה שהמלך הוא עירום בהקשר של ישראל מול פרויקט הגרעין האירני היא במקומה. היינו לבד גם כשקראנו בעבר להעביר את התיק האירני לטיפולה של מועצת הביטחון של האו"ם".

"גרעין אירני ישנה את פני המזה"ת". השר של (יח"צ)

להסיר את המסכה מעל פני רוחאני

השר שלום התייחס להאשמות נתניהו כלפי רוחאני בנאומו - והצדיק אותן: "ישראל מנסה להסיר את המסכה מעל פרצופו של רוחאני, שמדבר במתק שפתיים ובצורה שונה מאחמדינג'אד, אבל הוא בעצם לא שונה במאומה ממנו. מטרתו היא להרוויח עוד זמן כדי לבנות פצצה גרעינית שתהווה תעודת ביטוח לקיום משטר האייתוללות לנצח".

לדבריו, אחרי שהעולם נמנע מלהתערב צבאית במשבר הנשק הכימי בסוריה, "אף אחד לא יעז להתחיל עם אירן כשתהיה ברשותה פצצה גרעינית. אנחנו רוצים פתרון דיפלומטי ויחד עם זאת מציבים תנאים ברורים לקיומו. צריך להיות פירוק מלא של פרויקט הגרעין האירני".

"האיום האירני מהווה איום קיומי", הדגיש שלום. "אם לאירן יהיה נשק גרעיני - כל התמונה במזרח התיכון תשתנה. מה שיקרה הוא שייפתח באזור מרוץ חמוש - ואז לטורקיה, מצרים וסעודיה יהיה גם נשק גרעיני. כל מאזן הכוחות ישתנה מהקצה לקצה ונעמוד בפני איום שלא הכרנו קודם שלא יאפשר לנו לשמור על האינטרסים של ישראל".