האירנים בתגובה לנתניהו: "לפחות לא השתמש בציורים"

שגריר אירן דחה בתוקף את האישומים שייחסו לארצו רה"מ באו"ם. "נתניהו הוליך שולל את הגוף המכובד הזה", אמר השגריר

זמן קצר לאחר שנתניהו הטיח באירנים אישומים בגין קידום תכנית הגרעין מעל במת עצרת האו"ם, נציגי הרפובליקה האסלאמית החליטו שלא להישאר חייבים. "נתניהו הוליך שולל את הגוף המכובד הזה", הצהיר שגריר אירן באו"ם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אין ברצוני לכבד את ההאשמות הכל כך לא מבוססות שהוצגו כאן, בכל תשובה שאינה דחייה מוחלטת שלהן", קרא מוחמד חזאי, השגריר האירני בעצרת האו"ם. בהמשך הוא אף הטיח בראש הממשלה נתניהו כי הוא מטעה את הנציגים בעצרת. "הוא ניסה להוליך שולל את הנוכחים בגוף המכובד הזה בנוגע לתכנית הגרעין", אמר חזאי.

חזאי לא ויתר על הזדמנות לעקוץ את נתניהו גם על הדברים שאמר בנאומו בשנה שעברה בעת כינוס העצרת, בדבר הקו האדום ששרטט בסוגיית הגרעין. "בניגוד לשנה שעברה, הפעם נתניהו לפחות לא נעזר בציורים", חתם.

נתניהו: לא מאמין לרוחאני 

בנאום נוקב ונטול גימיקים, קרא הערב (ג') ראש הממשלה נתניהו לנציגי העולם שלא להסיר את הסנקציות על אירן עד לפירוק מלא של תכנית הגרעין. בנאומו בעצרת הכללית של האו"ם אמר ראש הממשלה: "הלוואי שיכולתי להאמין לרוחאני, אבל איני יכול". ראש הממשלה הבהיר כי אם תיאלץ, ישראל תגן על עצמה לבדה.

נתניהו באו"ם (חדשות 2)

"רוחאני, כמו הנשיאים שקדמו לו, משרת משטר דיקטטורי", התייחס נתניהו לנשיא האירני. "הוא הוביל את המועצה לביטחון לאומי של אירן בשנים שבהן בוצע הטבח בקהילה היהודית בבואנוס איירס והפיגוע נגד חיילים אמריקנים בערב הסעודית. האם עלינו להאמין שהוא לא ידע דבר על ההתקפות האלה?".

במהלך נאומו של ראש הממשלה, שארך כ-35 דקות, נטשו חברי המשלחת האירנית לעצרת האו"ם את האולם במחאה. במקביל הועבר נאום נתניהו בשידור ישיר בטלוויזיה האירנית.

ראש הממשלה נתניהו הדגיש במהלך נאומו כי רוחאני היה מבין משרטטי אסטרטגיית הגרעין האירנית. "הוא אומנם לא נשמע כמו אחמדינג'אד, אבל בכל הנוגע לתכנית הגרעין - ההבדל היחיד ביניהם הוא שאחמדינג'אד היה זאב בעור זאב ורוחאני הוא זאב בעור של כבש".

עצרת האו"ם - סיקור מיוחד:

שר החוץ הסורי בעצרת האו"ם: "לפעול נגד הגרעין של ישראל"

שר החוץ האירני: נתניהו שקרן

פרס: "אירן מפתחת נשק להשמדה המונית"

אירן: "צריך יותר משיחת טלפון"  

רוחאני: היחס לאירן בעולם השתנה

סבא"א: התקדמות בשיחות עם אירן

רוחאני: "על ישראל להצטרף לאמנה נגד נשק גרעיני"