נתניהו לקונגרס: "המשיכו ללחוץ על אירן"

ראש הממשלה נפגש עם בכירים בקונגרס האמריקני בוושינגטון והודה להם על תרומתם להטלת העיצומים על אירן. הערב הוא צפוי לנאום בעצרת הכללית של האו"ם, ולאחר מכן ייפגש עם מזכ"ל הארגון באן קי-מון

רה"מ נתניהו בפגישתו עם הנשיא אובמה (AP)

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש לפנות בוקר (ג') עם חברי ועדת יחסי החוץ של הסנאט האמריקני. קודם לכן נפגש ראש הממשלה נתניהו עם חברי בית הנבחרים האמריקני באירוע הפרידה משגריר ישראל בארצות הברית מייקל אורן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"המשיכו ללחוץ על אירן", ביקש נתניהו. "הבעתי את הערכתי לנשיא אובמה על משטר הסנקציות הנוקשה, ואני רוצה להודות לכל אחד ואחת מכם באופן אישי על תרומתכם".נתניהו הודה לשגריר היוצא מייקל אורן ואמר כי אורן "היה שגריר יוצא מן הכלל ששימש גשר אנושי בין ישראל לבין ארה"ב".

נתניהו צפוי לנאום הערב בשעה 19:30 (שעון ישראל) בעצרת הכללית של האו"ם. לאחר מכן הוא ייפגש עם מזכ"ל האו"ם באן קי-מון.

הלילה נשא סגן הנשיא ג'ו ביידן נאום תמיכה נלהב בישראל, ואמר כי "אף אחד לא עשה יותר עבור ביטחונה של ישראל מאשר הנשיא ברק אובמה". ביידן אמר בוועידת ארגון ג'יי סטריט בוושינגטון: "אנחנו עובדים מאוד קשה, ואף מקצצים בתקציבים שלנו, כדי לסייע לביטחונה של ישראל".

לדברי סגן הנשיא, הממשל בוושינגטון נחוש למנוע מאירן השגת נשק גרעיני. "הנשיא אובמה, יחד עם מועצת הביטחון של האו"ם, הביא לסנקציות חסרות תקדים על אירן. לא נרשה להם להחזיק בנשק גרעיני. לסנקציות היו עד כה השפעה חסרת תקדים על הכלכלה האירנית שהביאה אותם לתהות - האם הם רוצים לריב עם כל העולם או האם הם מעוניינים לחזור לקהילה הבינלאומית דרך משא ומתן".

בכיר במועצה לביטחון לאומי של ארצות הברית המקורב לנשיא אובמה אמר בראיון מיוחד לחדשות 2 כי "אין לממשל האמריקני כוונה להסיר את הסנקציות מעל אירן". לטענת בן רודס, חלון הדיפלומטיה עדיין פתוח עבור אירן אך הוא לא יישאר כך לנצח.

עצרת האו"ם - סיקור מיוחד:

שר החוץ הסורי בעצרת האו"ם: "לפעול נגד הגרעין של ישראל"

שר החוץ האירני: נתניהו שקרן

פרס: "אירן מפתחת נשק להשמדה המונית"

אירן: "צריך יותר משיחת טלפון"  

רוחאני: היחס לאירן בעולם השתנה

סבא"א: התקדמות בשיחות עם אירן

רוחאני: "על ישראל להצטרף לאמנה נגד נשק גרעיני"