נתניהו: "יוצא לאו"ם כדי לומר את האמת"

טרם עלייתו למטוס, לקראת פגישתו עם הנשיא אובמה ונאומו בעצרת האו"ם, התייחס ראש הממשלה להתחממות ביחסי ארה"ב-אירן ורמז על תוכן נאומו בעצרת מחרתיים. "אני מתכוון לומר את האמת מול מתקפת החיוכים האירנית", אמר נתניהו

"אני יוצא לניו יורק כדי לומר את האמת" - כך אמר הלילה (א') ראש הממשלה בנימין נתניהו לפני שעלה על מטוסו לקראת נאומו בעצרת האו"ם בעוד יומיים. "אגיע לניו יורק ולוושינגטון על מנת לפגוש את הנשיא אובמה ולנאום בפני עצרת האו"ם", אמר ראש הממשלה, "אייצג את אזרחי ישראל, את האינטרסים שלנו, את הזכויות שלנו כעם ואת הנחישות להגן על עצמינו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נתניהו אמר את הדברים בתגובה להתקרבות שחלה בימים האחרונים בין וושינגטון לטהרן, על רקע הדיונים האחרונים בין המעצמות לאירן בנוגע לתכנית הגרעין האירנית והשיחה ההיסטורית שהתקיימה בין הנשיא אובמה לרוחאני. "אני מתכוון לומר את האמת מול מתקפת החיוכים האירנית", הצהיר נתניהו, "צריך לומר את העובדות. אמירת האמת חיונית לשלום העולם ולשלום ישראל".

נתניהו הורה לשרים: לא לדבר על אירן

"נתניהו מבין שיש הרבה אופוריה", אמר הלילה בכיר ישראלי ל"ניו יורק טיימס". "נתניהו יודע שאנשים בקהילה הבינלאומית רוצים להאמין לאירן. בדבריו מול עצרת האו"ם נתניהו יציג הרבה עובדות בנוגע לתכנית הגרעין האירנית - עובדות שאף אחד לא מכחיש".

"יש הרבה אופוריה". אובמה ורוחאני (AP, רויטרס)

ערב יציאתו לניו יורק הנחה ראש הממשלה את שריו שלא להתבטא בנושא ההתחממות ביחסי אירן וארה"ב בעקבות השיחה בין אובמה לרוחאני. על פי ההערכות, נתניהו מנסה להימנע ממבוכה לפני פגישתו עם הנשיא אובמה שתתקיים מחר.

במהלך השבוע האחרון הגיב ראש הממשלה בנימין נתניהו לנאום שנשא נשיא אירן, חסן רוחאני בעצרת האו"ם, ואמר כי "כצפוי, היה זה נאום ציני מלא צביעות. רוחאני דיבר בו על זכויות אדם בשעה שכוחות איראנים משתתפים בטבח המוני של אזרחים חפים מפשע בסוריה, הוא גינה את הטרור בשעה שהמשטר האיראני מפעיל טרור בעשרות מדינות ברחבי העולם".