מזכיר המדינה האמריקני: השיחות בין ישראל לפלסטינים יואצו

מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי אמר במהלך עצרת האו"ם כי שיחות המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים יואצו. הוא ציין כי ראש הממשלה נתניהו ויו"ר הרשות אבו מאזן הביעו נכונות לקדם השיחות ולערב בהן יותר גורמים אמריקנים, כדי להקל על התהליך

נתניהו ואבו מאזן. ארכיון (רויטרס)

ישראל והפלסטינים הסכימו להאיץ את שיחות השלום, והחליטו כי האמריקנים ייקחו חלק נרחב יותר במשא ומתן - כך אמר היום (ד') מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בשבוע שעבר, כשנפגשתי עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן וראש הממשלה בנימין נתניהו הסכמנו להאיץ את השיחות", אמר קרי במהלך עצרת האו"ם. "עוד הוסכם כי המעורבות האמריקנית תגבר, זאת כדי לעזור לתווך בין הצדדים".

דבריו באים מספר ימים לאחר שאבו מאזן גינה את רצח החייל סמל תומר חזן ליד קלקיליה וכן את פיגוע הירי בחברון, שבו נהרג סמ"ר גל קובי. עם זאת, הוא הוסיף במהלך כנס בארה"ב כי הוא מצפה מישראל לגנות את הריגתם של ארבעה צעירים פלסטינים מאש כוחות הביטחון בשבועות האחרונים.

אבו-מאזן הדגיש בפגישה שהוא דבק בפיתרון שתי המדינות, אף שרעיון המדינה הדו-לאומית הולך ומשתרש לדבריו בקרב הפלסטינים. הוא אמר כי אם יושג הסכם שלום, מן הראוי ששני הצדדים יאשרו אותו במשאל-עם.